Maniau, kad visa tai dėl naujo gobeleno: skalbiau, purškiau jį antistatiku – niekas negelbėjo. Vieną naktį prabudau iš miegų nuo degančio kūno: visa oda buvo paraudusi, baltomis pūslelėmis išberta".

L.Smirnovai gydytojai diagnozavo dilgėlinę (vieną alergijos rūšių), todėl sunerimusi moteris ėmėsi ieškoti ligą sukeliančios priežasties. Higienos instituto cheminių veiksnių tyrimo laboratorijos specialistai L.Smirnovos bute atliko oro taršos tyrimą. Ir ką gi? Formaldehido koncentracija ties sofa viršijo leistiną normą. "Sofa pagaminta vienoje Šiauliuose esančioje įmonėje, o už ją vis dar moku "Audėjo" parduotuvei, nors nei sėdėti, nei gulėti ant jos negaliu, todėl miegu ant grindų", - sakė L.Smirnova.

Formaldehidas - viena kancerogeninių (vėžį sukeliančių) medžiagų, todėl gyvenamojoje patalpoje jo visai neturėtų būti. Jis kaupiasi organizme, o viena jo pirminių reakcijų į šį taršalą yra alergija. "Formaldehidas naudojamas ir baldų, ir tekstilės pramonėje. Ši nuodinga medžiaga ilgainiui išgaruoja, bet problema, kad baldų gamintojai skuba išparduoti gaminius jų net nesandėliavę. Žmonės nežiūri, ką perka, o iš naujo gaminio sklindantys nuodingi garai kaupiasi kambaryje ir gadina sveikatą. Neretai jie tampa ir vaikų dusulio priežastimi", -- paaiškino higienos gydytoja Zita Žymantienė.

Kaip atsikratyti tos sofos, L.Smirnovai - tikras galvos skausmas. Pagalbą ji tikisi surasti Vartotojų teisių apsaugos taryboje.

Šiandien "Ekstroje" skaitykite:

Kodėl patekau į viešnamį ir tapau prostitute?

"Žaliųjų šakalų" gauja

CŽV gulagas Europoje