Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, puiku, kad ši idėja, startavusi pernai, jau tampa tradicija. Juk visiems labai svarbu įvertinti ir įprasminti savo kelią, veiklą, būti naudingais savo šeimai, artimiesiems, be abejonės – ir visuomenei, rašoma pranešime spaudai.

„Būtent šiems žmonėms, kurių veikla, idėjos, energija, entuziazmas bet kokiomis aplinkybėmis turėjo didžiulės reikšmės kuriant geresnę, sveikesnę rytojaus Lietuvą, norime padėkoti ir šiemet. Didžiuojamės, žavimės, palaikome juos ir, žinoma, nuoširdžiai dėkojame“, – sakė šių apdovanojimų iniciatorius ministras A. Veryga.

Iš viso renginyje buvo įteikti 8 apdovanojimai – 4 įsteigti SAM ir 4 ministro A. Verygos.

Pirmiausia renginyje SAM įsteigtais apdovanojimais pagerbtos 4 organizacijos, kurios rūpinasi jaunimo sveikata ir senjorų užimtumu, padeda sergantiesiems, gelbsti atsidūrusius visuomenės užnugaryje. Jos atrinktos iš visuomenės pasiūlytų kandidatų – šiemet SAM sulaukė daugiau nei 100 anketų, kuriose buvo siūloma apdovanoti įvairias organizacijas ir visuomenės aktyvistus.

Ministerijos apdovanojimas „Už pagalbą ir paramą sugrįžtantiems gyventi“ atiteko VšĮ „Alfa centras“. Ši organizacija, įkurta prieš penkerius metus, aktyviai vykdo įvairias programas nuo alkoholio ir narkotikų priklausomiems asmenims, padeda jiems integruotis į darbo rinką. Reabilitacijos centras aktyviai bendradarbiauja su Marijampolės pataisos namais, jų gyventojams, baigusiems reabilitacijos programą, suteikia pagalbą integruojantis visuomenėje. Centro savanoriai ir gyventojai taip pat aktyviai dalyvauja įvairiose visuomeninėse akcijose, pavyzdžiui „Maisto bankas“. Apdovanojimą VšĮ „Alfa centras“ įteikė Seimo Pirmininko patarėja Justina Jurevičiūtė.

Foto: Organizatorių nuotr.

Renginyje taip pat pagerbti ir tie, kurie, nepaisydami ligų ir pavojaus sveikatai, išlieka aktyvūs ir kupini gyvenimo džiaugsmo. Apdovanojimas „Už nugalėtą negalią“ šiemet atiteko Panevėžio žmonių su negalia sąjungai ir jos ilgametei vadovei Reginai Novikienei, kuri jau beveik trisdešimt metų dirba su neįgaliaisiais, sprendžia jų problemas, rūpinasi jų socialine integracija. R. Novikienė organizuoja socialinės reabilitacijos, sporto projektus, vykdo sveikos mitybos ir aktyvios gyvensenos švietėjišką veiklą. Panevėžiečiams apdovanojimą įteikė Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė.

Regina Novikienė
Foto: Organizatorių nuotr.

„Už aktyvumą, nepavaldų amžiui“ šiemet apdovanota Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Druskininkų bendrija, šiuo metu vienijanti per 200 aktyvių garbaus mažiaus žmonių. Druskininkų „Bočiai“ talkina organizuojant miesto renginius ir šventes, patys rengia vakarones, į kurias kviečia druskininkiečius, jaunimą, o prieš didžiąsias metų šventes visai bendruomenei primena senąsias tradicijas, apsilanko ugdymo įstaigose. Bendrijos nariai propaguoja sveiką gyvenimo būdą – sportuoja, rengia mankštas, seminarus. Šiaurietiškas ėjimas, mankštos, linijiniai šokiai – šių senjorų kasdienybė. O šiemet Europos gimnastikos festivalyje net laimėjo auksinį prizą! „Bočiams“ apdovanojimą įteikė Lietuvos Respublikos Prezidentės patarėja Aira Mečėjienė.

Foto: Organizatorių nuotr.

„Už sveikos ateities puoselėjimą“ šiais metais skirtas Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijai, jau beveik dvidešimt metų kuriančiai integruotą visa apimančią sveikatos stiprinimo sistemą, ugdančiai vaikų gebėjimą vertinti savo ir kitų sveikatą bei organizuojančiai įvairius sveikatos ugdymo renginius ne tik mokiniams bei tėvams, bet ir visai bendruomenei. Gimnazijai apdovanojimą įteikė sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis.

Ministro A. Verygos įsteigti keturi sveikos gyvensenos ambasadorių apdovanojimai buvo skirti tiems, kurie savo užkrečiančiu pavyzdžiu ir veikla įkvepia kitus gyventi aktyviau ir sveikiau.

Daugiau nei 10 tūkstančių onkologinėmis ligomis sergančių žmonių vienijančios Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentui Šarūnui Narbutui įteiktas sveikos gyvensenos ambasadoriaus apdovanojimas „Už viltį gyventi ir kilti“. Apdovanojimas skirtas už vykdomą švietėjišką veiklą onkologiniams pacientams, kuriems reikalinga ne tik svarbi informacija, bet ir palaikymas, įkvėpimas, kad galėtų tikėti, neprarasti vilties ir kilti aukštyn kovodami su savo ligomis. Už organizuojamus seminarus, konferencijas, švietėjišką veiklą žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose. Taip pat už konkrečią pagalbą ieškant gydytojų, gydymo užsienyje bei moderniausių tyrimų galimybių, kai žmonės siekia išbandyti viską, kad pasveiktų.

Apdovanojimą atsiėmė viceprezidentas Gediminas Žižys.

Gediminas Žižys
Foto: Organizatorių nuotr.

Sveikuolių sąjunga ir jos prezidentas Simonas Dailidė sveikos gyvensenos ambasadoriaus titulu apdovanoti „Už masinių renginių organizavimą skatinant sveiką gyvenimo būdą“. Sveikuolių sąjunga gyvuoja ir skatina visuomenę atrasti sveiką gyvenseną jau beveik 30 metų. Organizacija apdovanota už holistinės sveikatos sampratos idėjų puoselėjimą ir aktyvią sklaidą, suteikusią ryškų postūmį kitoms sveikatingumo organizacijoms. Už renginius, sutraukiančius tūkstančius sveikuolių ir norinčiųjų tokiais tapti. Už svarų ir ilgalaikį indėlį į visuomenės sąmoningumą renkantis sveiką gyvenseną.

Simonas Dailidė
Foto: Organizatorių nuotr.

Sveikos gyvensenos ambasadoriaus apdovanojimas „Už sveikatos ir sveikos gyvensenos aktualijų sklaidą visuomenei“ įteiktas naujienų portalo DELFI Sveikatos rubrikos redaktorei Žiedūnei Juškytei. Žurnalistė ne tik pati propaguoja sveiką gyvenseną, tačiau kasdien tūkstančiams žmonių skleidžia informaciją apie tokio gyvenimo naudą, sveikatos išsaugojimo būdus, ligų profilaktiką. Aktualios temos, įdomūs pašnekovai ir vertinga informacija – geriausia žurnalisto dovana visuomenei ir patikimas būdas įnešti savo indėlį į sveikos visuomenės kūrimą.

Kitokios futbolo mokyklos „Ataka“ įkūrėjams Donatui ir Gediminui Tvarijonams sveikos gyvensenos ambasadoriaus apdovanojimą ministras A. Veryga įteikė „Už vaikų įtraukimą į sportą ir skatinimą laisvalaikį leisti sveikai“. Broliams padėkota už svarbiausią vertybę – dėmesį vaikams, už norą suteikti jiems stiprų imunitetą atsispirti gatvės gyvenimo pagundoms. Už tai, kad kiekviename auklėtinyje – nesvarbu, jis iš globos namų, nepasiturinčios ar turtingos šeimos – mato Lietuvos ateitį, kurią reikia auginti ir puoselėti. Futbolo mokykloje „Ataka“ nemokamai treniruotes lanko vaikai iš sunkiau besiverčiančių, socialinės rizikos šeimų.

Gediminas Tvarijonas
Foto: Organizatorių nuotr.

SAM primena, kad praėjusiais metais sveikos gyvensenos ambasadorių apdovanojimai buvo įteikti sveikos gyvensenos projektui „My Hero!“, „Velomaratono“ iniciatoriui Benediktui Vanagui, laidos „Sveikata“ vedėjai Irenai Pivoriūnienei bei žurnalui „Psichologija TAU“. Na, o SAM įsteigti apdovanojimai pernai atiteko projektui „Sveikatiada“ - „Už sveikos ateities puoselėjimą“, Lietuvos priklausomybės ligų reabilitacijos bendruomenių asociacijai - „Už pagalbą ir paramą sugrįžtantiems gyventi“, asociacijai „Gyvastis“ - „Už nugalėtą negalią“, Trečiojo amžiaus universitetų asociacijai - „Už aktyvumą, nepavaldų amžiui“.

Tokią tradiciją planuojama tęsti ir kitais metais.