Visiems keliautojams, kurie grįžo iš Brešos teritorijos ir per dvi savaites pajuto kvėpavimo takų infekcijos simptomų, rekomenduojama kreiptis į medikus. ULAC specialistai primena, kad legionierių liga pavojingiausia pagyvenusiems, rūkantiems žmonėms ir tiems, kurių imunitetas yra nusilpęs pvz., sergantiems cukriniu diabetu, lėtinėmis plaučių, onkologinėmis ligomis ir kt.

Lietuvoje per 8 šių metų mėnesius užregistruoti 8 legionierių ligos atvejai. 2017 m. Europoje iš viso užregistruoti 9238 šios ligos atvejai.

Legionierių liga pasireiškia ūminės pneumonijos simptomais. Žmogus legionierių liga užsikrečia įkvėpdamas aerozolių su Legionella bakterijomis, kurie gali susidaryti baseine, duše, prie fontano ir t.t. Legionierių liga neužsikrečiama geriant vandenį ar vartojant jį maisto ruošimui. Ji neplinta nuo žmogaus žmogui.

Viena pagrindinių legionierių ligos profilaktikos priemonių yra tinkama vandens sistemų priežiūra. Karšto vandens temperatūra vartotojų čiaupuose turėtų būti 50-60º C, šalto – mažesnė kaip 20º C.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)