Centro duomenimis, abu tymų atvejus galima laikyti įvežtiniais, nes susirgusiųjų inkubacinio periodo intervalas atitinka kelionių laikotarpius.

Tymai – tai ūmi ir ypač greitai aplinkoje plintanti virusinė infekcija, kuria suserga iki 95 proc. ja nesirgusių ir nesiskiepijusių asmenų, kontaktavusių su viruso nešiotoju.

Liga pasireiškia karščiavimu, kvėpavimo takų bei akių junginės uždegimu, specifinis tymų simptomas yra rausvas bėrimas, prasidedantis po 1–2 dienų nuo ligos pradžios. Pirmiausia bėrimas pastebimas galvos srityje, vėliau apima liemenį ir galūnes.

Tymai išlieka dažniausia vaikų mirčių priežastis tarp visų vakcinomis valdomų ligų. JAV Ligų kontrolės centro duomenimis, apie 10 procentų tymais persirgusių vaikų praranda klausą, penkiems procentams liga komplikuojasi plaučių uždegimu, retais atvejais – encefalitu. Vienas iš tūkstančio susirgusiųjų tymais miršta.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centras nurodo, kad šios ligos infekcijos valdymui būtina sukurti ir išlaikyti labai aukšto lygio kolektyvinį imunitetą, tai reiškia, kad bent 95 proc. visuomenės narių turi būti paskiepyti.

2017 metais Lietuvoje dvejų metų amžiaus vaikų vakcinacijos kombinuota tymų, raudonukės, epideminio parotito (MMR) vakcina sudaro 94 proc., 7 metų amžiaus – 92 proc.

Centro specialistai informuoja, jog Europoje nuolat registruojami tymų protrūkiai, todėl prieš vykstant į kelionę, reikėtų pasirūpinti savo ir savo vaikų skiepais. Ilgalaikis imunitetas susidaro po dviejų įskiepytų MMR vakcinos dozių. Nežinant savo skiepijimo būklės arba esant pasiskiepijus tik kartą reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją ir pasiskiepyti.