Anot profesorės Jelenos Čelutkienės, kuri jau ne vienerius metus vadovauja Lietuvos kardiologų draugijos Širdies nepakankamumo darbo grupei, laimėjusiai tarptautinius prizus už švietėjišką darbą, skleidžiant visuomenėje žinias apie širdies nepakankamumo profilaktiką ir ankstyvą ligos atpažinimą, džiugu, kad šiemet suvienijus jėgas bus organizuoti švietėjiški renginiai, kurie dar labiau atkreips į širdies nepakankamumo problemą Lietuvoje ir šia liga sergančiuosius.

Širdies nepakankamumas – tai liga, kai širdis nepajėgia tinkamai prisipildyti ir išstumti kraujo. Pusė susirgusių miršta per pirmuosius penkerius metus nuo diagnozės nustatymo, o dešimt metų išgyvena ketvirtadalis. Tai itin sekinantis susirgimas, pacientus net ir po nedidelio fizinio krūvio ar ramybėje kankina dusulys, greitas nuovargis ir silpnumas, naktinis sausas kosulys, apetito sumažėjimas, kojų tinimai ir kt.

„Lietuvoje šia liga serga per 100 000 žmonių. Siekiant visuomenei pristatyti šį susirgimą ir atkreipti į jį dėmesį, Vilniaus ir Kauno miestų centrinėse aikštėse bus įkurtos laikinos širdies klinikos: specialiai įrengtose palapinėse miestiečiai galės pasikonsultuoti su kardiologais, širdies nepakankamumo specialistais. Žmonėms paaiškinsime, kokia liga yra širdies nepakankamumas, kaip atpažinti jos simptomus ir laiku kreiptis pagalbos“, – pasakoja vienas iš akcijos iniciatorių Lietuvos širdies asociacijos prezidentas prof. Raimondas Kubilius.

Širdies nepakankamumas – didelė problema visoje Europos Sąjungoje, kurioje ši liga diagnozuota apie 15 mln. žmonių. Norint atkreipti visuomenės dėmesį, siekiant apsaugoti sveikus žmones nuo širdies ir kraujagyslių ligų bei sulėtinti širdies nepakankamumo progresavimą jau sergantiems, kasmet gegužės pirmąjį savaitgalį Europoje minima supratimo apie širdies nepakankamumą diena. Šiemet ją Lietuvoje inicijuoja Lietuvos kardiologų draugija, Lietuvos širdies asociacija ir Širdies nepakankamumu sergančiųjų asociacija.

Renginiai Vilniaus mieste:
Gegužės 3 d. 20 val. – Karaliaus Mindaugo tilto įžiebimas.
Gegužės 4 d. nuo 11 val. iki 15 val. Vinco Kudirkos aikštėje, prieš LR Vyriausybės rūmus, veiks Kardiologijos klinika, kurioje pasitikrinti sveikatą ir pasikonsultuoti dėl širdies nepakankamumo galės visi norintys.

Renginiai Kauno mieste:
Gegužės 03 d. 20 val., Rotušės aikštėje vyks Rotušės raudona spalva įžiebimo paminėjimas, kur dalyvaus LSMU choras, Širdies nepakankamumo dienų organizatoriai, gydytojai, studentai. Gegužės 11 d. 9-14 val. Širdies nepakankamumo renginiai Kauno klinikose ir Kauno miesto poliklinikose.