Valstybinė ligonių kasa (VLK) skelbė, kad į naują kainyną iš viso įrašyta 2050 vaistų. Kainyne įrašyti 78 vaistai naujais prekiniais pavadinimais, išbraukta 70 vaistų.

„Svarbu paminėti, kad dėl taikomų kainos mažinimo reikalavimų nebuvo išbraukta nė viena veiklioji medžiaga ir nė vienas plačiausiai vartojamas kompensuojamasis vaistas, kurių receptų yra išrašoma daugiausia“, – teigia VLK.

Anot pranešimo, sumažėjo 552 vaistų bazinės kainos. Teigiama, kad naujame kainyne nėra vaistų, kurių bazinės kainos būtų padidėjusios. Daugiau kaip 900 vaistų gamintojai deklaravo taikysiantys nuolaidas.

„Įsigaliojus naujajam kainynui, net 31 proc. vaistų, kuriuos gamina daugelis gamintojų, kainos pacientams bus mažesnės nei iki šiol“, – nurodo VLK.

Vaistų kainynas atnaujinamas kas ketvirtį.

Ministerijos pasiūlyti ir Vyriausybės pernai pavasarį patvirtinti pakeitimai dėl Kompensuojamųjų vaistų kainyno sudarymo buvo sukėlę dalies farmacininkų ir vaistinių pasipriešinimą, nes pareikalauta, kad vaistų kainos nebūtų didesnės daugiau kaip 10 proc., palyginti su referencinėmis šalimis: Latvija, Estija, Vengrija, Lenkija, Čekija, Slovakija, Rumunija ir Bulgarija. Iki tol buvo nustatyta, kad vaistai negali būti brangesni daugiau nei 40 proc., palyginti su minėtomis šalimis. Šie reikalavimai nulėmė, kad kainyne neliko dalies iki tol kompensuotų vaistų.

Vyriausybė šį sausį dar kartą pakoregavo vaistų bazinės kainos skaičiavimo metodiką. Vaistų, kuriuos gamina tik vienas gamintojas, kainą Lietuvoje nutarta apskaičiuoti atsižvelgiant į tris Europos Sąjungos šalis, kuriose konkretaus vaisto kaina yra mažiausia. Tuo metu vaistų, kuriuos gamina du ir daugiau gamintojų, bazinę kainą nutarta apskaičiuoti pagal tą kainą, kuria vaistas faktiškai tiekiamas į Lietuvą.