Jie nustatė, kad žmonėms, kurių kraujyje būna mažai kalcio, dvigubai padidėja tikimybė, kad jų širdis staiga nustos plakusi, rašo dailymail.co.uk.

Apsisaugoti nuo tokios būklės galima geriant daugiau pieno ar valgant sūrį, nes šie produktai turi daug kalcio, teigia medikai iš Cedars – Sinai širdies instituto Los Andžele.

Staigus širdies sustojimas, kurį žmonės dažnai painioja su širdies infarktu, 90 proc. atvejų baigiasi mirtimi.

Jis ištinka tuomet, kai širdis staiga nustoja pumpavusi kraują po organizmą. Jei pacientas negaivinamas širdies defibriliatoriumi, jis gali mirti per kelias minutes.

Ši būklė yra kur kas pavojingesnė už širdies infarktą, kai kraujo krešulys užkemša arteriją ir širdis nebegauna deguonies – pastaraisiais atvejais pacientai išgyvena kur kas dažniau.

Duomenys rodo, kad Didžiojoje Britanijoje sustojus širdžiai, kasmet miršta 100 tūkst. žmonių. Jungtinėse Valstijose šis rodiklis yra beveik keturis kartus didesnis.

Kaip buvo atliekamas tyrimas?

Naujasis tyrimas, kuris buvo paremtas kalcio kiekio kraujyje matavimais 712 pacientų, buvo paskelbtas žurnale „Mayo Clinic Proceedings“.

Tiems žmonėms, kurių kalcio kiekis kraujyje priklausė žemiausiam ketvirtadaliui, staigaus širdies sustojimo tikimybė buvo dvigubai didesnė, negu tiems pacientams, kurie pagal kalcio kiekį pateko į aukščiausią ketvirtadalį.

Šie rezultatai pasitvirtino netgi atsižvelgus į tokius veiksnius kaip širdies ligos, dėl kurių dažnai sustoja širdis, ir vaistų vartojimą.

Ką sako mokslininkai?

„Mūsų tyrimas parodė, kad žmonių, kuriems staiga sustojo širdis, organizme kalcio kiekis būdavo mažesnis negu kontrolinėje grupėje“, - teigė tyrimo vadovas, daktaras Sumeetas Chughas.
Daktaras Hiradas Yarmohammadi, kuris taip pat dalyvavo šiame tyrime, sakė, kad šios studijos rezultatai yra „žingsnis pirmyn“ ieškant mažiau žinomų šios būklės veiksnių.

Pacientų, kurie priklausė apatiniam ketvirtadaliui, kraujyje kalcio kiekis siekė mažiau kaip 8,95 mg viename decilitre, o toks rodiklis vos patenka į normos ribas, kurios sudaro 8,5 – 10,2 mg.

Mokslininkai pažymi, kad reikia daugiau tyrimų, kurie padėtų nustatyti, kodėl kalcio kiekis yra susijęs su širdies sustojimu.

Rekomendacijos stojant širdžiai

Šis tyrimas pasirodė po to, kai birželio mėnesį ekspertai įspėjo, kad lėktuvuose turėtų būti daugiau medicininės įrangos, kuri padėtų išgelbėti keleivius, jeigu skrydžio metu jiems pradėtų stoti širdis.

Visuose lėktuvuose turėtų būti defibriliatoriai ir elektrokardiogramos aparatai, rekomendacijų projekte tvirtino Vokietijos aviacinės medicinos draugija.

Praėjusį mėnesį taip pat pasirodė duomenų, kad triatlono dalyviams egzistuoja didesnė tikimybė staiga numirti ar patirti mirtiną traumą.

Ištyrus daugiau kaip 9 mln. sportininkų, paaiškėjo, kad širdis staiga sustodavo 1,74 dalyvio iš 100 tūkst. triatlono sportininkų – beveik dvigubai dažniau negu maratonų bėgikams.

Žmonės miršta dažniau, jei širdis sustoja sekso metu

Tačiau kai kas tvirtina, kad būna ir blogesnių atvejų.

Tie žmonės, kuriems širdis sustoja sekso metu, miršta keturis kartus dažniau negu kitos šios būklės aukos, rugpjūčio mėnesį pranešė tyrėjai.

Jie nustatė, kad išgyveno tik 12 proc. vyrų, kuriems širdis sustojo lytinių santykių metu – tai yra kur kas mažiau už 50 proc. siekiantį išgyvenimo rodiklį, kai širdis sustoja sportuojant, vaikščiojant ar dirbant sode.

Prancūzų mokslininkai sako, kad viena iš priežasčių, kodėl taip nutinka, galėtų būti ta, jog moterys, kurių partneriai sukniumba, būna pernelyg sutrikusios, kad kviestų pagalbą. Šokas taip pat neleidžia joms pulti gaivinti savo partnerį.