Erkę svarbu pincetu suimti kuo arčiau žmogaus kūno odos ir nesukiojant staigiu judesiu traukti į viršų, įkandimo vietą dezinfekuoti. Anot medikų, organizmo savijautą ir įkandimo vietą rekomenduojama stebėti mėnesį – per šį laiką pasireiškia erkių platinamų ligų simptomai, rašoma pranešime spaudai.

Ištrauktos erkės į laboratoriją vežti tyrimams neverta, jei ji ir buvo infekuota, efektyvių prevencinių priemonių galinčių padėti apsisaugoti nuo įkandimo – nėra.

ULAC duomenimis, Lietuva – šalis, kurioje sergamumas erkiniu platinamomis ligomis yra vienas didžiausių Europoje. 2017 m. sergamumas Laimo liga (LL) ir erkiniu encefalitu (EE) išlieka panašiu į praeitų metų. Sausio-gegužės mėnesiais registruota 294 LL atvejai ir 21 EE atvejai, kai 2015 m. per metus buvo registruota 283 ir 25 atitinkamai. Palyginus šį laikotarpį su 2015 m., LL sergamumo rodiklis padidėjo 5,22 proc., o EE – sumažėjo 4 atvejais.

Viena veiksmingiausių EE profilaktikos priemonė – skiepai. Skiepų nuo Laimo ligos nėra.

Vakcinaciją nuo EE rekomenduojama pradėti žiemą arba ankstyvą pavasarį, kol dar neprasidėjęs erkių aktyvumo laikotarpis. Žmogus tampa pilnai apsaugotas nuo EE praėjus 2 savaitėms nuo antrosios vakcinos dozės suleidimo.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (30)