Daugelį papiktinęs kadras darytas pulmonologijos skyriuje, kuriame atsidūrė jos dukrelė (viso dydžio nuotrauka ir pilnas įrašas - čia). Tačiau ligoninės atstovė paaiškino, kad piktintis nėra ko – didelės investicijos į dabartinį Pediatrijos korpusą nebūtų racionalios, mat jį ketinama perkelti. Konkursas naujo korpuso statyboms jau paskelbtas, o kiek ligoninė išgali - skyrių po truputį remontuoja iš savo lėšų.

Antradienį publikuotame įraše daugiausiai kritikos moteris žėrė sveikatos apsaugos ministrui ir vaizdingai nupasakojo, kokioje prastoje situacijoje yra minėtas skyrius. Pateikiame kiek sutrumpintą įrašo versiją žemiau:

„Gerbiamas p. Veryga, čia yra Santariškių vaikų ligoninės, kur šiąnakt su Sibile patekome, palangė. Taip, nutrupėjusi ir pavargusi kaip visas pulmonologijos skyrius. Prieš patekdami čia, važiavome carą Riuriką menančiu liftu, paskui labai baisiais koridoriais bridome iki palatos. O mums bandė pašviesti mobiliu telefonu slaugytė, nes liktume be dantų, arba pakeliui dar ir traumatologijos skyrių aplankytume. Juokiuosi isterišku juoku, nes likimas mane talžo taip, kad verkti neina. Santariškėse vien nuo pavadinimo galiu vemti. Iš čia prieš 3 savaites išėjo anapilin tėvas. Esu tikra, jei Švenčionių rajone gautų kvalifikuotą pagalbą, būtų gyvas. Sveikatos apsauga Lietuvoje-votis... Skaudulys ir Jūsų, Tamsta, bei Jūsų pirmtakų gėda.

(Pyktis, - red. past.) už cinišką abėjingumą nustatant sveikatos apsaugos prioritetus. Už tai, kad būdamas gydytojas, savo Hipokrato priesaiką - padėti žmonėms, išmainėte į pigų blaivybės ir kitų idėjų fix propagandą. Pulkui vaikų priimamajame ir du gydytojai. Vaikas su 39, 2 temperatūra 4 valandas laukia hospitalizacijos. Gydytojai nespėja, jie pavargę, be to, gauna velnių nuo įtūžusių tėvelių, kurie masiškai rašo skundus. Man keista, kaip šitie žmonės iš viso dirba šalyje, kuri pameta jiems kaip kokiems elgetoms, varganus grašius ir nesusimąsto, kokia žalą daro trypdami gydytojo teisę oriai gyventi?!“, - piktinosi sergančio vaiko mama.

Komentaruose žmonės negailėjo pagyrų profesionaliems Lietuvos medikams, tačiau sutiko, kad su Lietuvos sveikatos apsaugos sistema yra begalė bėdų. Kiti rašė, jog neseniai šias pareigas užimantis ministras dėl šios istorijos nėra asmeniškai kaltas, tačiau jis turėtų kažką daryti, kad situacija keistųsi.

Planuose - naujas korpusas

Kaip DELFI informavo Viešosios įstaigos Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų filialo atstovė ryšiams su visuomene Jolanta Normantienė, pulmonologijos skyriuje remonto darbai vykdomi iš ligoninės lėšų, tačiau daug investuoti į šį skyrių neapsimoka, mat jį ketinama perkelti - paskelbtas konkursas naujo korpuso statyboms.

„Valstybės investicijų Vaikų ligoninės Pediatrijos korpusui, kuris nėra pritaikytas vaikams gydyti, liftams, kuriems jau 30 metų, ligoninė negauna jau daug metų, nes laukia naujojo korpuso. Tačiau Vaikų ligoninės Pediatrijos korpuso skyriuose nuolat atliekami kosmetiniai remontai iš ligoninės lėšų. Ir šiuo metu Vaikų pulmonologijos skyriuje, kuris minimas skunde, jau pradėti remonto darbai. Juos žadama baigti gruodžio 20 dieną. Kartu bus renovuojamas ir Vaikų neurologijos skyrius. Visi kiti skyriai – ir Chirurgijos korpuse, ir Pediatrijos korpuse yra geros būklės, renovuoti. Chirurgijos korpuse veikia ir nauji, šiuolaikiški liftai.

VUL Santaros klinikos jau yra paskelbusios konkursą ir naujojo Pediatrijos korpuso projektavimo bei statybos darbams“, - rašoma atsakyme.

„Gydytojų skaičius Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje apskaičiuojamas pagal vidutinį čia apsilankančių pacientų skaičių. Deja, piko valandomis pacientų skaičius padvigubėja ar net patrigubėja ir tuomet skyriuje susidaro eilė, tenka palaukti. Išanalizavus srautus piko valandomis, paaiškėja tam tikrų dėsningų dalykų. Pavyzdžiui, savaitgalio rytais nuo 7 iki 10 val. pacientų nedaug, po 11 val. pacientų padaugėja keliagubai. Arba: darbo dienomis pacientai į ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyrių pradeda plūsti po 17 val. Tokie dėsningumai verčia galvoti, kad tikrai ne visi pacientai atvyksta dėl būtinosios pagalbos. Tą pati patvirtina ir statistika. 70 proc. apsilankančių Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje reikia tik ambulatorinės pagalbos, kurią galima būtų gauti pirminiuose sveikatos priežiūros centruose pas savo šeimos gydytojus.

Beje, palaukti Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje tenka ne tik Lietuvos ligoninėse. Panaši situacija yra visose Europos Sąjungos šalių ligoninėse“, - paaiškino J. Normantienė.