„Labai maloni specialistė mane išklausė ir atsakė dalį rūpimų klausimų. Taip pat gavau informacinę knygelę apie gimdos kaklelio vėžį, kad galėčiau paskaityti plačiau apie savo ligą. Toks informavimo centras yra labai svarbus, nes tik išgirdęs vėžio diagnozę sutrinki – kuri informacija teisinga, kuri ne. Centro darbuotojai tave nukreipia tinkama linkme, išklauso“, – sako NVI pacientė Virginija.

„Mūsų misija yra šviesti sergančiuosius, jų artimuosius, medikus, savanorius ir visuomenę, formuoti tinkamas nuostatas apie onkologines ligas, jų gydymą ir gyvenimą sergant onkologine liga. Siekdami grįžtamojo ryšio sukūrėme ir „Paciento mokyklą“, kurios metu pacientai gali ne tik išgirsti specialistus, kalbančius jiems rūpimais klausimais, bet ir užduoti klausimus ar siūlyti norimas temas kitoms paskaitoms“, – pacientės mintis papildo VIC dirbanti klinikinė psichologė Sandra Birbilaitė.

Šiandien prasidėjo ir „Paciento mokyklos“ seminarų ciklas. VIC organizuojamos „Paciento mokyklos“ seminarai skirti pacientams ir jų šeimos nariams. Seminarų metu pacientai mokomi savirūpos po onkologinių ligų gydymo, jiems sudaroma galimybė pabendrauti su kitais vėžiu sergančiais žmonėmis, pasidalyti patirtimi ir išgirsti specialisto nuomonę, užduoti klausimus.

Seminarų ciklą pradėjo gydytojas onkologas radioterapeutas Romualdas Mickevičius seminaru tema „Spindulinis gydymas ir jo ypatumai“.

Apie VIC

Vėžio informacijos centras gyvuoja jau daugiau nei 15 metų ir teikia moksliškai pagrįstą informaciją apie onkologines ligas, padeda palaikyti ryšius tarp gydytojo ir paciento. Pacientas VIC gali gauti ne tik informacijos, bet ir psichosocialinę pagalbą. VIC organizuoja seminarus ir mokymus tiek pacientams, jų artimiesiems, tiek specialistams, dirbantiems onkologijos srityje.

„Paciento mokyklos“ seminarai vyksta trečiadieniais, 15 val. Nacionalinio vėžio instituto patalpose, Didžiojoje salėje. Seminarai yra NEMOKAMI. Platesnę informaciją apie konkrečias datas ir temas galite rasti čia.

VIC dirba darbo dienomis nuo 8:00 iki 15:00. Centre teikiama informacija negali atstoti gydytojo konsultacijos.