Prietaisai buvo įsigyti panaudojant „Merck Serono“ kompanijos paramos lėšas, rašoma pranešime spaudai.

„Praėjusios savaitės gale įsigijome 2 pulsoksimetrus, kurie leidžia tiksliau ištirti pacientą ir taip pagerinti jo gaunamo gydymo kokybę. Tokia įranga yra įprasta Vakarų Europos ligoninių onkologijos skyriuose bei yra naudojama kasdienei onkologinio ligonio, gaunančio chemoterapiją apžiūrai. Pulsoksimetrai, beje nėra pigūs. Dėkodami rėmėjams, už paramą džiaugiamės šiais realiais žingsniais mūsų skyriaus modernizacijos link.“, – sako Chemoterapijos skyriaus vedėja dr. Birutė Brasiūnienė.

Pulsoksimetras, kitaip dar vadinamas deguonies kiekio kraujyje matuokliu, yra prietaisas, fiksuojantis paciento arterinį kraujo spaudimą (AKS), pulsą (širdies susitraukimų dažnį, ŠSD) ir arterinio kraujo prisotinimą deguonimi (SpO2). Jį naudojant galima laiku nustatyti reakcijas į vaistų infuzijas bei įvertinti jų sunkumą.

Tokie prietaisai yra patogūs ir saugūs naudoti, nes jie veikia neinvaziniu būdu. Pulsoksimetras yra užmaunamas ant piršo, o jo veikimas pagrįstas šviesos sugertimi audiniuose, kur tą šviesą skaido veninio ar arterinio kraujo hemoglobinas. Remiantis pulsoksimetrų rodmenimis bus sprendžiama dėl ligonio gydymo pratęsimo, papildomos priežiūros ar medikamentų.

„Tikimės, kad naujieji prietaisai pagerins Chemoterapijos skyriuje teikiamų paslaugų kokybę, užtikrins laiku atliekamą ir kokybišką ligonio ištyrimą ir gydymą bei adekvačias darbo sąlygas personalui“, – priduria skyriaus vedėja.