Dėl ligoninės struktūros turėtų būti apsispręsti kitame posėdyje, BNS sakė vicemeras konservatorius Gintautas Salatka. Anot jo, nebesvarstoma, kad ligoninės Akušerijos skyrius galėtų būti gaivinamas.

„Nepatvirtinome, neužteko balsų, teiksime kitam posėdžiui. Buvo dalis susilaikiusiųjų, pritrūko vieno balso (...). Nemanau, kad skyrius galėtų veikti, nėra specialistų, ligoninės prašymu licencija yra sustabdyta“, – sakė vicemeras.

Anot politiko, Akušerijos skyriuje dirbo 17 žmonių, tačiau bedarbių bus mažiau.

„Penki iš jų – pensininkai, jie jau tikrai išeis, didžioji dalis gydytojų – atvažiuojantys, tai jiems čia antraeilės pareigos, viena gydytoja lieka dirbti konsultacijoje. Dalis vidurinio personalo lieka dirbti kituose skyriuose“, – teigė G. Salatka.

Lazdijų ligoninės vyriausias gydytojas Vitas Šimkonis BNS sakė, kad realiai skyrius jau nebeveikia, paskutinis gimdymas čia priimtas birželio pabaigoje.

Diskusijos dėl šio skyriaus uždarymo tęsiasi nuo praėjusių metų, Vilniaus teritorinei ligonių kasai nusprendus šiai gydymo įstaigai nebemokėti už akušerijos paslaugas. Tokį sprendimą ligonių kasa aiškino tuo, kad ši gydymo įstaiga neatitinka nustatytų kriterijų – priima mažiau kaip 300 gimdymų per metus, o artimiausia tokias paslaugas teikianti įstaiga yra ne toliau kaip už 50 kilometrų.

Išlaikymą Akušerijos skyriui nuo metų pradžios skyrė savivaldybė.

Tęsiantis nesutarimams tarp norinčiųjų uždaryti ir siekiančiųjų išsaugoti Akušerijos skyrių, balandį čia mirė naujagimis.

Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos nustatė, kad ligoninėje per šią nelaimę nebuvo reikiamų specialistų.

„Teikiant VšĮ Lazdijų ligoninėje asmens sveikatos priežiūros paslaugas naujagimiui, įstaigoje nebuvo tuo metu būtino, tinkamos kompetencijos gydytojo specialisto (neonatologo ar vaikų ligų gydytojo), paslaugas naujagimiui teikė ne tos profesinės kvalifikacijos gydytojas, pažeidžiant teisės aktus, reglamentuojančius paslaugų teikimą gimdyvėms bei naujagimiams“, – BNS nurodė tarnyba.

Ligoninės vyriausias gydytojas V.Šimkonis teigia, kad akreditavimo tarnybos išvados – formalios, tačiau skyrių išsaugoti sudėtinga dėl spaudimo.

„Mes priėmėme sprendimą nedirbti, kadangi žurnalistai mus puola, rašo nesąmones – pavyzdžiui, naujagimis pas mus mirė ne dėl to, kad jam nesuteikta pagalba, bet todėl, kad jo apsigimimas buvo nesuderinamas su gyvybe. Pretenzijų mums neturi nei tėvai, nei patanatomai, o spauda apie mus rašo, kad analfabetai esame“, – apgailestavo V.Šimkonis.

„Akreditavimo tarnybos išvados buvo formalios – kad pas mus licencija nepakabinta, kad pusę valandos daktarų pamaina liko be priežiūros, sakyčiau, tai priekabiavimas. Labai juokingai atrodo, kai vadovaujantys daktarai Kaune, pas mus budintys savaitgaliais, atseit negali pas mus dirbti, kadangi neišklausę kažkokių 4 valandų kursų (...). Gavę tas išvadas, iš karto pasakėme, kad negalėsime atstovėti, parašėm prašymą sustabdyti licenciją“, – aiškino jis.

Pagal Lazdijų rajono savivaldybės tarybos sprendimo projektą, nauja ligoninės struktūra be Akušerijos skyriaus turėtų įsigalioti nuo spalio 15 dienos.

„Mes sustabdėme savo veiklą nuo liepos mėnesio, išleidome personalą atostogų, kai jie grįžo, mokame už prastovėjimą ir laukiame, kada pagal įstatymą per du mėnesius mes galėsime suteikti išeitines pašalpas“, – sakė V.Šimkonis.

Pasak savivaldybės, Lazdijų ligoninėje 2014 metais priimti 160, 2015 metais – 183, o 2016 metų pirmą pusmetį – 78 gimdymai.