Walton-on-Thames, Surrey'io grafystėje, gyvenančiai 41 metų Sam Ravelle auglys dešinėje krūtyje buvo rastas 2012 metų rugpjūtį. Gydytojai jai siūlė nedelsiant išpjauti auglį ir pradėti chemoterapiją, tačiau moteris nusprendė užsiimti šlapimo terapija ir vartoti alternatyvius vaistus.

„Netikiu chemoterapija. Manau, kad ji yra toksiška, – sako moteris. – Domėjausi tuo ir tai atrodo tikra beprotybė. Jeigu žmogus yra sveikas, juk nenaikini visos jo imuninės sistemos. Todėl jeigu kas nors serga, juk taip pat nenaikini jo imuninės sistemos. Chemoterapijos metu naikinamos ne tik vėžinės, bet ir sveikos ląstelės. Ir gali likti su daugybe problemų ir be imuninės sistemos. Daug žmonių išgyvena, tačiau praranda gyvenimo kokybę.“

Kritikai sako, kad alternatyvūs gydymo metodai neveikia ir kelia grėsmę sergančių vėžiu gyvybei.

S. Ravelle gydosi kelias dienas badaudama ir gerdama tik vandenį bei savo pačios šlapimą. Esą jis turėtų sustiprinti jos imuninę sistemą. „Taip dariau maždaug penkis kartus trijų-keturių dienų ciklais ir jaučiuosi sustiprėjusi“, – sakė moteris.

„Geriu vandenį ir šlapimą, kad perkraučiau savo imuninę sistemą. Ji išsivalo ir atsikrato pažeistų ląstelių“, – aiškino ji.

Tradicinės medicinos atstovai pabrėžia, kad nėra jokio moksliniais tyrimai patvirtinto alternatyvaus gydymo būdo, kuris padėtų įveikti vėžį, ir jokiu būdu nepataria griebtis radikalaus, nepatikrinto gydymo.

Daugiau apie chemoterapiją DELFI rašė ČIA.