Kilogramai, kurių jūs taip įnirtingai mėginate atsikratyti, niekur nedingsta? Vos šiek tiek pakeitus kai kuriuos įpročius galima palengvinti šią nuolatinę kovą ir sulaukti realių rezultatų, pataria „Healthy and Natural World“.

1. Sveikatos sutrikimai

Kartais tai akivaizdžiausia ir rimčiausia priežastis, dėl kurios nepavyksta atsikratyti nepageidaujamų kilogramų. Prieš imdamiesi bet kokių planų atsikratyti svorio, pasikonsultuokite su gydytoju ir paprašykite patarimo.

Galbūt turite užslėptų sveikatos problemų, tokių kaip hormonų disbalansas, kuris veikia jūsų skydliaukę. Pavyzdžiui, vienas iš pagrindinių hipotirozės (skydliaukės nepakankamumo) simptomas – didėjantis svoris arba negalėjimas jo atsikratyti.

2. Miego trūkumas

Vienas iš miego trūkumo požymių – tai augantis svoris. Nuovargis verčia žmones jausti didesnį alkį, todėl nepakankamą valandų skaičių miegantis žmogus suvartoja šimtus kalorijų daugiau per parą nei turėtų. Pastaruoju metu tiek su žmonėmis, tiek ir su gyvūnais atlikti tyrimai rodo egzistuojantį ryšį tarp miego trūkumo ir svorio augimo tendencijos.

Miego trukmė daro poveikį miego ir sotumo pojūčiui ir įvairių hormonų pasigaminimo procesui organizme, o taip pat tiesiogiai veikia organizmo metabolizmą. Maža to, išsiaiškinta, kad nepakankamai miegantys žmonės yra mažiau aktyvūs kitą dieną, todėl sudeginama mažiau kalorijų. Taip pat patvirtinta, kad aštuonios miego valandos per parą užtikrina puikų metabolizmą.

3. Baltymų trūkumas

Baltymai – tai ne tik statybinė raumenų medžiaga, o daug didesnį poveikį organizmui turintys junginiai. Kai žmogaus organizmas negauna pakankamo baltymų kiekio, netenkama galimybės išnaudoti kitų svorio mažinimo teikiamų privalumų: bendro turimo energijos kiekio didėjimo, angliavandenių pavertimo riebalais proceso stabdymo ir ilgiau trunkančio sotumo jausmo, padedančio išvengti persivalgymo.

4. Vandens trūkumas

Vandens svarba žmogaus organizmui yra akivaizdi, nes būtent vanduo – tai organizmo kuras ir jį valanti medžiaga, o vandens trūkumas gali turėti įtakos augančiam svoriui. Dėl kūno dehidratacijos į smegenis siunčiami signalai, kurie dažnai painiojami su alkio pojūčiu. Kartais, kai žmogui atrodo, kad jis nori užkąsti, jo organizmas tiesiog prašo stiklinės vandens. Be to, išgerto vandens stiklinė prieš valgį sumažina apetitą ir persivalgymo tikimybę.
5. Stresas

Gyvename šiuolaikinės būties diktuojamu ritmu, kuris sukuria palankias aplinkybes svorio didėjimui. Dėl patiriamo streso šokteli hormono kortizolio kiekis kraujyje. Su laiku normą viršijantis kortizolio kiekis kraujyje gali kelti padidėjusį apetitą ir skatinti „stresinį valgymą“, suteikiantį komforto jausmą. Pamėginkite atsipalaiduoti ir rasti laiko meditavimui. Šis troškimas kuo skubiau suvalgyti ką nors saldaus gali būti ignoruojamo streso rezultatas, todėl kuo greičiau jūs pradėsite tai kontroliuoti, tuo didesnė tikimybė, kad jums pavyks numesti svorio.

6. Per retas valgymas

Per retas valgymas dažnai siejamas su persivalgymu ir augančiu svoriu. Turbūt daug kartų esate girdėję apie pusryčiavimo svarbą ir tai yra tikra tiesa. Juk pusryčiai – pagrindinis organizmui būtinos energijos šaltinis. Nevalgant pusryčių organizmas yra kankinamas badu, todėl vėliau yra persivalgoma. Tinkamai paskirstant valgymus per visą dieną, išlaikomas metabolizmo balansas ir suvartojamas tinkamas maisto kiekis. Jei valgysite tinkamai, pamiršite, ką reiškia alkis.


7. Valgymas skubant

Kalbant apie maistą, lėtumas ir pastovumas – tai sėkmę garantuojantys dalykai. Smegenims reikia 20 minučių, kad būtų pranešta apie sotumą, todėl kimšti maistą beprotišku greičiu nėra išmintinga. Valgykite lėtai, kąsnius į burną dėkite su pertraukėlėmis, būkite kantrūs – jūsų kūnas jums už tai būtinai padėkos.

8. Sveikų didelio kaloringumo produktų persivalgymas

Pagrindinė dėl sveiko maisto kylanti problema ta, kad žmonės linkę šių produktų valgyti per daug. Avokadai, riešutai ir pilno grūdo kruopos puikiai tinka, tačiau būtina juos vartoti tinkamais kiekiais, nes jie turi daug kalorijų. Nekraukite į lėkštę kalnų vien dėl to, kad šie produktai yra sveiki.

Tinkamas kiekis – tai yra svarbiausia, todėl būtina atsižvelgti į jūsų organizmui būtiną kalorijų kiekį.
Kai kurie žmonės linkę atsisakyti riebalų vartojimo, nes mano, kad tai jiems padės numesti svorio. Dėl tokios dietos padidėja saldžiųjų angliavandenių kiekis, o tai lygiai taip pat prisideda prie svorio didėjimo. Vartokite riebalus saikingai, nes šie junginiai padeda palaikyti hormonų balansą ir neprarasti sotumo jausmo ilgiau lygiai taip pat, kaip ir baltymai.


9. Subalansuotas fizinis aktyvumas

Akivaizdus lėto svorio mažėjimo rodiklis – bendras fizinio aktyvumo nepakankamumas. Taip pat tai gali būti susiję su tuo, kad tenkinatės tik viena fizinio aktyvumo rūšimi. Per didelis širdį stiprinančios fizinės veiklos kiekis neužtikrina raumenų masės didėjimo, o per didelis svarmenų kilnojimas nepadeda sudeginti pakankamo kalorijų kiekio. Pasistenkite rasti sveiką balansą tarp šių dviejų fizinio aktyvumo rūšių tam, kad didintumėte kalorijoms deginti būtiną raumenų masę ir tuo pačiu užkirstumėte kelią riebalų kaupimuisi organizme.

10. Porcijų kontroliavimas

Suvartojamo maisto kiekis turi būti atidžiai stebimas, nes tai yra svarbiausias svorio mažinimo aspektas. Saikas šiuo atveju yra pats svarbiausias. Per didelis suvartojamo maisto kiekis reiškia organizmo gaunamų kalorijų perteklių. Valgant per mažai sulėtėja metabolizmas. Jei įmanoma, stenkitės naudoti matavimo indus tam, kad palaikytumėte pastovų ir tinkamą suvartojamo maisto kiekį. Mažesni dubenėliai, lėkštės ir stalo įrankiai dažnai gali padėti reguliuoti suvartojamų kalorijų kiekį.

11. Kalorijos po treniruočių

Sudėtinga paskaičiuoti, kiek kalorijų sudeginama per treniruotes, ypač kalbant apie svarmenų kilnojimą. Daugelis po treniruočių linkę valgyti per daug, nes jie pervertina sudegintų kalorijų kiekį, todėl jaučiasi galintys valgyti daugiau. Pamėginkite naudoti mobiliąsias aplikacijas ar elektroninius prietaisus treniruočių metu ir stenkitės po treniruočių nepersivalgyti.


12. Apsišarvuokite kantrybe ir laukite

Tikrasis svorio metimas – tai laipsniškas ir pasitenkinimą teikiantis procesas. Neskubėkite ir nepasiduokite anksčiau laiko, nes svorio metimas reikalauja užsispyrimo ir kantrybės, jei norite tikrų rezultatų. Iš tikrųjų dažnai svorio mažėjimas tiesiogiai susijęs su kantrumu. Tam, kad raumenų masė formuotųsi tinkamai, reikia laiko, taip pat laiko reikia ir sveikatai nekenksmingam riebalų mažinimui organizme. Jei netenkate svorio per greitai, galite taip pat greitai netekti ir raumenų masės. 

Be to, būtina atsižvelgti į raumenų masės didinimą. Jei pradėsite valgyti sveikai ir daugiau sportuosite, raumenų masė didės, tačiau taip pat didės ir svoris. Raumenų masės svoris yra didesnis nei riebalinės masės svoris, tačiau didėjant raumenų masei sudeginama daugiau kalorijų. Galbūt progreso trūkumas reiškia, kad raumenų masė jūsų organizme didėja, riebalai yra sudeginami, o jūsų kūno linijos tampa dailesnės. Leiskite sau pajausti šio proceso malonumą ir nesekite aklai skaičių, rodančių svorio mažėjimą.