VšĮ Klaipėdos miesto odontologijos poliklinikoje netrukus neliks itin reikalingų vaikų ortodontų, o privačiose klinikose dirbantys specialistai kratosi šio valstybės apmokamo darbo. Todėl mažųjų klaipėdiečių tėvams nemokamos paslaugos tenka ieškoti kituose miestuose arba už gydymą susimokėti.

„Dukrelei auga kreivas dantis, tačiau atvykus pas vaikų ortodontę į stomatologijos polikliniką ji pasakė galinti tik konsultuoti bei pasiūlė siuntimą gydyti į Kauną arba Vilnių. Nežinia, kiek reikėtų laukti eilėje ten, kelionė kainuoja, bet dar daugiau kainuotų gydymas privačiose įstaigose. Tiesiog nežinome, ką daryti“, - sakė jauna klaipėdiečių šeima.

Deja, niekas į jų klausimą atsakyti negali, nors patvirtinti, kad reikalingų specialistų nėra, gali ne vienas.

„Viešosiose įstaigose liko tik du šios srities specialistai, tačiau jie ruošiasi į pensiją ir šiuo metu užbaigia tik anksčiau suplanuotus darbus. Naujų vaikų ortodontų nėra, nors labai reikia“, - patvirtino savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Janina Asadauskienė.

Privačios poliklinikos imtis šio darbo nenori.

„Ši paslauga apmokama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo, tačiau miesto poliklinikoje vaikų ortodontų neliko, o privačios klinikos atsisako pasirašyti sutartis. Kodėl - reikia klausti jų, matyt, netenkina apmokėjimas ar kitos sąlygos. Pernai viena buvo pasirašiusi, bet po metų atsisakė.

Daug miestiečių mūsų teiraujasi, kodėl neliko nemokamų vaikų ortodontų paslaugų. Iš to galima spręsti, jog šios srities specialistų poreikis yra didžiulis“, - sakė Klaipėdos teritorinės ligonių kasos (TLK) direktoriaus pavaduotoja Vilma Stasiulienė.

Klaipėdoje yra ne viena privati klinika, kurioje dirba ortodontai. Vienos iš jų vadovas atskleidė, dėl ko specialistai neskuba pasirašyti sutarčių su TLK.

„Mes turime tiek pacientų, kad gydyti daugiau nesuspėtumėme. Girdėjau, kad tie, kurie buvo pasirašę anksčiau, toliau dirbti nepanoro dėl neadekvačių įkainių - klientų ateidavo su tokiais reikalavimais, jog darbo būdavo ilgam, o sumokėta - ne kažkas“, - sakė odontologas.