Iš viso pernai užregistruotas 271 susirgimas sifiliu ir tai yra 15,9 proc. daugiau nei 2012 metais, kai nustatyti 228 sifilio atvejai, pranešė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC).

Pernai sifilis diagnozuotas 22 nėščioms, dviem vaikams nustatytas įgimtas sifilis. Pastaraisiais metais kasmet nėščiųjų patikros metu diagnozuojama apie 20 sifiliu užsikrėtusių nėščiųjų.

ULAC duomenimis, per pastaruosius penkerius metus Lietuvoje sifilis diagnozuotas 103 nėščiosioms. Per minėtą laikotarpį užregistruoti devyni įgimto sifilio atvejai - 5 berniukams ir 4 mergaitėms.

Siekiant išvengti įgimto sifilio, Lietuvoje, kaip ir kitose šalyse, visoms nėščiosioms siūloma nemokamai atlikti sifilio tyrimą.

Nėščiosios, sergančios sifiliu, 70-100 proc. pagimdo užkrėstą naujagimį. Toks naujagimis būna hipotrofiškas, gali turėti kvėpavimo sutrikimų, smegenų pabrinkimą ir kitus sunkius pažeidimus. Vėlyvo įgimto sifilio požymiai: „balno nosis“, radialiniai įplyšimai apie burną, kurie gyja randais (Parrot randai), dantų, sąnarių pažeidimai ir kiti požymiai.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, per pastarąjį dvidešimtmetį Europos Sąjungos ir ekonominės bendrijos šalyse užregistruota per 3 tūkst. įgimto sifilio atvejų. Daugiausiai įgimto sifilio atvejų nustatyta Bulgarijoje (38), Lenkijoje (14), Portugalijoje (10) ir Rumunijoje (10).

Sifilis – lytiškai plintanti infekcija. Sifilio sukėlėjas į organizmą patenka per gleivines (lyties organų, burnos, tiesiosios žarnos) ar odos smulkius pažeidimus (įtrūkimus) lytinių santykių metu, kai infekuoto asmens odos paviršiuje ar gleivinėje yra sifilio bėrimų.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (126)