Kaip teigia pati sportininkė, simptomus pastebimai sušvelninti ar net panaikinti jai pavyko iš valgiaraščio išbraukus mėsą, skelbia „The Daily Mail“.

Kaip pavyko nustatyti dietologams ir mitybos specialistams, tai optimaliausias pasirinkimas tiems, kurie nori būti sveiki ir gerai jaustis.

Seniai žinoma tiesa: vegetarams neaktuali padidėjusio cholesterolio kiekio problema, jų kraujyje cukraus lygis normalus, nevargina per didelis kraujospūdis, mažiau rizikuoja susirgti diabetu, greitesnė medžiagų apykaita.

Pavyzdžiui, vegetarai, lyginant su mėsėdžiais, net tris kartus mažiau rizikuoja susirgti širdies ligomis. Tai reiškia, jog vegetarizmas prailgina gyvenimą, apsaugodamas nuo insulto ir širdies smūgio.

Profesorius Alanas Silmanas sako: „ Jeigu žmogaus valgo daug tamsios mėsos, tokia mityba skatina artrito ir reumato atsiradimą. O vegetarinė mityba, aprūpinanti organizmą polinesočiosiomis riebalų rūgštimis, slopina uždegiminius procesus. Šių rūgščių gausu riešutuose, saulėgrąžose ir lapinėse daržovėse. Padeda apsisaugoti ir nuo osteoporozės. Dar vienas svarbus dalykas – baltymai. Jie būtini sąnariams ir raumenims. Tačiau augaliniai baltymai sunkiau virškinami nei gyvulinės kilmės“.

Vegetarai su maistu gauna daug vitamino C ir cinko, kurie padeda išvengti daugelio ligų ir traumų. Tačiau tokiems žmonėms trūksta vitamino B12, kurio gausu mėsoje, sūryje, piene, kiaušiniuose ir jogurte. Šis vitaminas būtinas raudonųjų kraujo kūnelių, po organizmą nešiojančių deguonį, gamybai, padeda skaidyti riebalus ir angliavandenius. Net 80 proc. žmonių, jau daug metų praktikuojančių vegetarinę mitybą, vargina vitamino B12 trūkumas.

Dauguma vegetarų vartoja daug sojos produktų, kurie, kaip teigia mokslininkai apsunkina spermatozoidų kelią į kiaušialąstę. 

Be to, mėsos nevalgančių asmenų raumenyse sumažėja kreatino – medžiagos, suteikiančios ląstelėms energijos. Kai jos trūksta, kenčia ne tik raumenys, bet ir smegenys (sunkiau įsiminti naują informaciją). Kreatino daugiausia mėsoje.