„Esama tokių profesijų, kurioms lazerinė akių operacija yra vienintelė alternatyva, norint išlikti darbo rinkoje “, - sako akių klinikos „Lirema“ gydytoja oftolmologė Lina Socevičienė.

Pateikiame 5 profesijų, kurių atstovams matyti gerai nenaudojant jokių pagalbinių priemonių yra tiesiog būtina, sąrašą.

Ugniagesiai. Ugniagesių darbas gaisro metu būna itin įtemptas. Gelbėdami žmones iš degančių pastatų, jie privalo gerai matyti net ir kuomet jiems trukdo dūmai, privalo sugebėti tinkamai įvertinti atstumus. Kontaktiniai lęšiai karščio, su kuriuo susiduria ugniagesiai, gali tiesiog neatlaikyti, akiniai – taip pat.

Todėl ugniagesiais-gelbėtojais norintiems tapti žmonėms taikomi griežti regos reikalavimai, ir būtent regos problemos kartu su stuburo problemomis yra pagrindinės priežastys, kodėl norintys tapti ugniagesiais-gelbėtojais iš karto po medicininio patikrinimo išgirsta, kad yra netinkami šiam darbui.

Lėktuvų pilotai. Kai kurios skrydžių kompanijos tiesiog draudžia savo pilotams nešioti akinius arba kontaktinius lęšius. Paaiškinti tai labai paprasta – skrydžio metu lėktuvo pilotas yra atsakingas už daug žmonių gyvybių.

Susiklosčius ekstremaliai situacijai, akiniai gali tiesiog nukristi nuo nosies, o kontaktiniai lęšiai – susidrumsti arba iškristi iš akies. Kadangi piloto darbe gali pasitaikyti situacijų, kuomet net kelios ar keliolika sekundžių yra lemiamos, tokių įvykių būtina išvengti.

Gelbėtojai. Jeigu žiūrėjote legendinį serialą „Gelbėtojai“, tikriausiai pastebėjote, kad nei vienas iš pagrindinių serialo personažų nenešiojo akinių. Ir tai visiškai suprantama – gelbėtojo rega turi būti puiki, kad galėtų pamatyti skęstantį žmogų net iš didelio atstumo ir teisingai įvertinti padėtį. Nei akinių, nei kontaktinių lęšių gelbėtojas nešioti negali – akinius jūroje labai lengva pamesti, o kontaktinius lęšius vanduo taip pat gali išplauti iš akių. Tuomet gelbėtojui pastebėti skęstantįjį gali būti daug sunkiau.

Kariuomenė. Skirtingose šalyse regos reikalavimai norint tarnauti kariuomenėje skiriasi, tačiau daugelyje jų jie yra labai griežti. Ir tai visiškai suprantama – jei karys yra siunčiamas tarnauti į aktyvią tarnybą, jis turi matyti puikiai, ir akiniai dažnai gali sukelti problemų. Aukšti reikalavimai regėjimui egzistuoja ir Lietuvos specialiosiose pajėgose.

NASA astronautai. Iki 2007 m. prastas regėjimas ribojo ne vieno svajojančio pakilti į kosmosą galimybes. NASA reikalavimai buvo griežti – norinčių tapti astronautais regėjimas turi būti tobulas, kadangi nei akinių, nei lęšių saugus dėvėjimas kosmose, nesvarumo sąlygomis, patiriant didžiules apkrovas yra tiesiog neįmanomas.

 Pačių NASA pateikiamais duomenimis, daugiau negu 50 proc. norinčių tapti astronautais pereidami medicininę apžiūrą atkrenta būtent dėl prasto regėjimo.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (26)