Dar sovietmečiu statytame vaikų ligoninės pediatrijos korpuse kasmet gydomi tūkstančiai vaikų. Tačiau sąlygos čia ne pačios geriausios, nes, ligoninės atstovų teigimu, pastatas statytas kaip suaugusių infekcinė ligoninė, tik vėliau pritaikytas vaikams.

Sveikatos apsaugos ministro teigimu, visoje Lietuvoje pediatrijos skyrių būklė nėra pati geriausia, kai kur vaikų skyriai išvis uždaryti. Tad augant pacientų srautams, ne visada suteikiama tinkama pagalba. Ministras sako, kad statyboms rengtis būtų galima pradėti dar šiemet.

„Toliau būtų numatytas tęstinis finansavimas. Tai biudžeto lėšos, tai yra lėšos, kurias galima gauti likviduojant arba parduodant senuosius pastatus ir investuojant jas čia, ir neabejotinai Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos“, – sako sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis.

„Yra suformuluotas užduotys pasižiūrėti, ar galima suteikti nacionalinės vaikų klinikos statusą, taip pat dėl galimybės kitais metais pradėti finansuoti tokius naujus objektus, kaip pediatrijos klinika“, – teigia premjeras Algirdas Butkevičius.

Ligoninės atstovai tikisi, kad jau rugpjūčio mėnesį bus gautas Vilniaus savivaldybės leidimas statyti naują pediatrijos korpusą. Tiesa, kada statybos prasidės, kol kas neaišku.