„Pirmiausiai, tai nėra chemija. Todėl, kad kiekvienos vakcinos veiklioji medžiaga yra arba gyvi mikroorganizmai, arba natūralios gyvų mikroorganizmų sudėtinės dalys. Ir aš labai dažnai kalbu per paskaitas, kad nėra natūralesnio vaisto už skiepą,“ – tvirtina žinomas gydytojas Santariškių Pediatrijos centro vadovas profesorius Vytautas Usonis.

Jis sako šiemet, kaip kasmet pasiskiepijęs nuo gripo, nes jau netrukus teks neišvengiamai susidurti su gripo virusu.

„Ne, aš niekada nesiskiepiju. Turiu labai blogų atsiminimų apie tai, kas nutiko paskiepijus sūnų. Mes jį paskiepijom. Jis po skiepo praėjus kelioms minutėms pabalo, apalpo. Santariškėse gulėjo reanimacijoje savaitę. Ir po to visiškai išsibalansavo jo imunitetas“, - savo patirtį pasakojo Linas Karalius, iki tol vaiko imunitetą bandęs stiprinti natūraliais būdais – ledinio vandens voniomis.

„Kai bus Lietuvoj lietuviški skiepai, tada galima diskutuot. Aš nesiskiepiju. Ir savo dukterėčių kategoriškai nepatariau skiepyti, o išrašiau joms homeopatinius vaistus“,- laidoje tvirtino medikas Antanas Januškevičius, užsiimantis homeopatija.

Vis dėlto daugelis pediatrų skelbia pavojų.

„Mirė vaikas vos penkių mėnesių, augęs natūralius gydymo metodus propaguojančioj šeimoj. Jis mirė nuo kokliušo - ligos, kuri yra valdoma skiepais“, - pasakojo V. Usonis apie šių metų įvykius. Santariškių vaikų ligoninė sulaukia vis daugiau vaikų, iki tol gydytų natūraliais būdais – žolelėmis, homeopatija ir neskiepytų.

„Aš abejoju, ar mes turim teisę eksperimentuoti su vaikais. Jeigu tėvai atsisako vaikui duoti vaistus, jeigu tėvai atsisako duoti vaikui mėsos, geležies, skiepų – tai yra vaiko teisių pažeidimas“, - laidoje teigė žinomas vaikų gydytojas.

Žolininkė Adelė Karaliūnaitė atskleidė, kokios žolės jai padėjo įveikti vėžį, tačiau onkologė laidoje suabejojo ar ji be medikų įsikišimo būtų pasveikusi.

Argumentai už ir prieš skiepus, tradicinę mediciną ir alternatyvius gydymo būdus šį vakarą 19.55 val. laidoje „Valanda su Rūta“.