„Kitąkart gal jau mirsiu”, – Utenos rajono Antalgės miestelyje gyvenančios 63-ejų moters prieš porą metų ištarti žodžiai smigte įsmigo artimiesiems į širdį. Tąkart, įgėlus širšei, moterį ištiko sunki alerginė reakcija – anafilaksinis šokas. Ir anuomet medikams pavyko ją atgaivinti.

Prieš tris dienas istorija pasikartojo: namo verandoje dirbančiai moteriai įgėlė nuo kabančių drabužių pakilęs vadinamasis širšuolas – Europoje didžiausia vapsva.

Po pirmo įgėlimo moteris namie laikė pirmajai pagalbai būtino adrenalino, bet nesuspėjo susileisti. Iš verandos įsvyravusi į kambarį ji dar suspėjo surinkti Antalgės felčerės telefono numerį ir susmuko praradusi sąmonę.

Atskubėjusi felčerė moterį bandė gaivinti. Netrukus atvažiavo ir greitoji pagalba, bet nedaug galėjo padėti. Moteris į Utenos ligoninę pateko ištikta klinikinės mirties.

Pasak Utenos ligoninės gydytojo Jurijaus Blakunovo, klinikinė mirtis ligonei sukėlė negrįžtamų smegenų žievės pakitimų: „Širšuolų, vaidinamųjų širšių vilkų, šiemet ypač daug. O jų nuodai ypač stiprūs. Toks ir man neseniai įgėlė, kai pjoviau žolę sodyboje. Atrodė, kad rankos dilbį kiaurai stora adata kažkas būtų pervėręs.”