Daktarė Diana Gib iš Didžiosios Britanijos medicinos tyrimų tarnybos ir jos kolegos pažymėjo, kad klinikinis tyrimas, kuriame dalyvavo ŽIV infekuoti vaikai Zambijoje, buvo nutrauktas anksčiau nei planuota, kai pastebėta, jog jis buvo itin sėkmingas.

Kasdienė vaisto kotrimoksazolio dozė beveik perpus sumažino vaikų mirtingumą, lyginant su tais vaikais, kuriems buvo skiriamas placebas.

D. Gib su komanda apie klinikinio tyrimo išvadas paskelbė medicinos žurnale "The Lancet". Daktarė pažymėjo, kad tyrimą atlikę mokslininkai mano, jog minėtas vaistas turėtų būti skirtas visiems vaikams, nepaisant jų amžiaus ar imuninės sistemos ląstelių kraujyje skaičiaus. Tyrime dalyvavusiems vaikams buvo nuo vienerių iki 14 metų.

ŽIV naikina imuninę sistemą, žmogus tampa labiau linkęs sirgti įvairiomis gyvybei grėsmę keliančiomis ligomis - tokiomis, kaip tuberkuliozė ir plaučių uždegimas. "Ten, kur ištekliai riboti, o vaikams gresia daug infekcijų, kotrimoksazolis neabejotinai turėtų įtakos jų gyvenimo kokybei bei tam, kiek iš jų gultų į ligonines bei mirtų", - interviu sakė D. Gib.

Tyrėjai minėtąjį vaistą išbandė su 541 ŽIV užsikrėtusiu vaiku Zambijoje. Vaikai atsitiktine tvarka buvo padalyti į dvi grupes: vieniems skirtas kotrimoksazolis, kitiems - placebas. Šie ŽIV nešiotojai stebėti 19 mėnesių. Toje grupėje, kuriai buvo skiriamas vaistas, mirė 28 proc. vaikų. Iš tų, kuriems duota placebo, - 42 proc.

"Stiprinimas maistu ir kotrimoksazolis gali neabejotinai turėti įtakos" tiems vaikams, kurie neturi galimybės gauti antiretrovirusinių vaistų, sakė D. Gib. Antiretrovirusiniai vaistai - kovai su AIDS ir ŽIV vartojami vaistai. Mokslininkė pažymėjo, kad kotrimoksazolio skyrimas vienam vaikui per metus atsieitų maždaug 10 JAV dolerių.

Bendros Jungtinių Tautų (JT) ŽIV/AIDS programos UNAIDS duomenimis, ŽIV visame pasaulyje yra užsikrėtę maždaug 38 mln. suaugusiųjų ir vaikų. Dauguma atvejų - į pietus nuo Sacharos dykumos Afrikoje.