Parlamentarė siūlė, kad visiems produktams, kurie neleistini tiekti mokinių maitinimui, reklamoje turi būti įspėjimai apie tai, kad maitinimasis tokiais maisto produktais gali būti nepalankus sveikatai.

Teksto turinį ir jo pateikimo reklamoje reikalavimus nustatytų sveikatos apsaugos ministras. Maistininkai reziumuoja, kad tokių produktų pagaminama apie 60 proc., tarp kurių patenka šokoladas, konditerijos gaminiai, gazuoti gėrimai, kava, rūkyta žuvis, konservuoti mėsos ir žuvies gaminiai, mechaniškai atskirta mėsa, GMO, gazuotas mineralinis vanduo ir kiti produktai.

"Tokie pasakymai, kad gali būti... gali ir nebūti. Tai klaidina, gąsdina žmogų, tokias nuostatas reiktų šveisti iš įstatymo lauk", - komiteto posėdyje trečiadienį piktinosi konservatorius Jurgis Razma. Jo partijos kolega Kęstutis Masiulis siūlė žymėti ne galimai kenksmingus, o sveikatai
palankius produktus.

"Ant cigarečių užrašyta, kad rūkymas žudo ir kokia reakcija? Nusispjauti visiems. Kiekviena mama nuo savo piniginės pasižiūri (ką pirkti), ir užrašymas ant dešros ar ant kumpio dėl to, kad jis pavojingas - durnystės didesnės aš nežinau", - kalbėjo Tvarkos ir teisingumo frakcijos narys Julius Veselka.

Pakeitimų iniciatorė Sveikatos reikalų komiteto narė A. Zuokienė tvirtina, kad maisto gamintojai ir politikai turi būti principingesni bei siekti gaminti sveikesnius produktus. O gamintojus išgąsdinusi formuluotė "gali būti nepalankus sveikatai" priklausomai nuo produkto galėtų būti keičiama sveikatos ministro įsakymu.

"Sveikatos apsaugos ministerija galėtų pasidaryti sąrašą teiginių, tokių, kaip "dietologai rekomenduoja neviršyti normos" ar nerekomenduotina, kad vaikai įsigytų tai patys", "nerekomenduotina, kad vartotų be tėvų priežiūros" ir pan., niekas nesakytų, kad kenksminga", - DELFI antradienį sakė Seimo narė.

"Pralaimi mūsų vaikai ir mūsų žmonės, jie (maistininkų atstovai - red.) šiandien įvardino, kad 60 proc. pagaminamo maisto Lietuvoje nėra palankūs žmogaus sveikatai. Ar mes neturime siekti pokyčių? Kelti aukščiau kartelę? (...) Mes nuolaidžiaujame iki tiek, kad negalime net menkiausio iššūkio savo maisto pramonei pateikti", - kalbėjo A. Zuokienė.

Anot jos, yra gausu pavyzdžių, kai gamintojai gali atsisakyti kenksmingų priedų. Seimo narė tvirtina, kad per metus neatsirado gamintojų, kurie panoro būti įtraukti į tinkamo mokiniams maisto produktų sąrašą tuo pripažindami, anot Seimo narės, gaminamų produktų galimą neigiamą įtaką sveikatai.