"Labai gerai, kad Valstybinė ligonių kasa "išspaudė", bet reikia nepamiršti, kad jie išspaudė iš dalies ir tuos pinigus, kuriuos valstybė pasiskolino už pakankamai nemažas palūkanas. Šiuo atveju kalbu apie valstybės biudžeto dotaciją, kuri pavirto ligonių kasų rezervu, tai tą reikia turėti minty, ir manau, kad šiuo požiūriu Valstybės kontrolė yra visiškai teisi", -Vyriausybės posėdyje sakė finansų ministrė.

Valstybės kontrolės duomenimis, VLK už laikomus indėlius iš „Swedbank” gavo nuo 5,5 proc. iki 2,05 proc. metinių palūkanų.

Palyginimui, 2009 m. pabaigoje Lietuva penkeriems metams tarptautinėse rinkose pasiskolino 1,5 mlrd. dolerių, už obligacijas mokėdama 6,75 proc. metinių palūkanų.

Posėdyje dalyvavęs Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas Valstybinę ligonių kasą gyrė už gerą ir efektyvų darbą.

Tuo tarpu sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys buvo atsargesnis. Anot jo, prokurorai kaip arbitrai galėtų paaiškinti, ar Valstybinės ligonių kasos sprendimas buvo tinkamas.

Valstybės kontrolė praėjusią savaitę paskelbė, kad Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetas 2010 metais turėjo daugiau kaip 500 mln. litų perteklių, tačiau surinkus daugiau nei planuota lėšų biudžetas nebuvo peržiūrimas, o pinigai laikyti banke.

A.Kubilius: bus atsižvelgta į Valstybės kontrolės pastabas

Premjeras Andrius Kubilius tiki, kad rengiant kitų metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetą bus atsižvelgta į Valstybės kontrolės pastabas, kad rezervas turi būti kaupiamas ir skaičiuojamas daug tiksliau.

Vyriausybės vadovas taip pat palaiko sveikatos apsaugos ministrą Raimondą Šukį, kuris po Valstybės kontrolės išvadų pradėjo tarnybinį patikrinimą ir kreipėsi į Generalinę prokuratūrą.

"Ministras, norėdamas išsklaidyti bet kokius įtarimus, imasi tokių veiksmų, aš nematau čia konflikto, tai tam tikro tarnybinio patikrinimo priemonė", - sakė A. Kubilius.

A.Sasnauskas: kasa dirbo gerai

Valstybinės ligonių kasos direktorius Algis Sasnauskas teigė, kad kasa dirbo gerai, subalansavo biudžetą ir išvengė skolinimosi.

"Noriu dar kartą pabrėžti - per visas krizes pavyko subalansuoti biudžetą ir nereikėjo skolintis", - tvirtino jis.

A.Sasnausko teigimu, pernai Valstybinės ligonių kasos biudžetas gavo 355 mln. litų viršplaninių lėšų.

"Ir tos lėšos nebuvo jokiuose bankuose, jos buvo apyvartinėje sąskaitoje ir buvo pagreitintas atsiskaitymas su gydymo įstaigomis. Tačiau sausio 1 dieną susumavus tos lėšos tapo 551 mln. litų. Iš kur kilo, kad Ligonių kasa laikė 700 mln. litų indėlį - nežinau. Tai netiesa, tą tegu pasako tie, kas taip teigia", - sakė Valstybinės ligonių kasos vadovas.

Jis pripažino, kad į indėlį buvo padėtos mažesnės sumos pinigų.

"Tiesiog rezervo lėšas, savaime suprantama, laikėme terminuotame indėlyje, o apyvartinės lėšos yra naudojamos neterminuotame indėlyje. Vidutiniškai per 2010 metus rezervo sąskaitoje, indėlyje buvo 247 mln. litų", - tvirtino A.Sasnauskas.

Vyriausybė sutarė, kad Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto planavimas bus būtinai peržiūrėtas.