Pensinio amžiaus vilnietis Kazimieras Monstvilas teigia pernai lapkritį „Eurovaistinėje“ pirkęs dvi pakuotes preparato prekiniu pavadinimu "Prestarium". Šie vaistai kompensuojami 80 procentų, vyras primokėjo apie 31 litą - po 15,5 lito už kiekvieną.

Neseniai pirkdamas šiuos vaistus toje pat vaistinėje žmogus už jų pakuotę mokėjo jau 22 litus.

Už kitus vaistus - 60 tablečių preparato prekiniu pavadinimu "Cardura XL" - K.Monstvilas turėjo primokėti 18,22 lito. Šiemet tokio dydžio priemoką jis paklojo už 30 tablečių.

Pasak sveikatos apsaugos ministro patarėjo farmacijos klausimais Martyno Marcinkevičiaus, vaistų kainų pokytis - nuolatinis procesas. Mat nuolat kinta ir kompensuojamųjų vaistų kainynas.

Vaistai kainyne skirstomi pagal veikliąją medžiagą. Kompensuojamoji vaistų kaina nustatoma pagal pigiausio iš toje grupėje esančių analogiškų vaistų kainą. Dažniausiai tai būna generiniai vaistai - originalių vaistų kopijos.

"Tuomet, kai analogiškų vaistų grupėje atsiranda dar pigesnių vaistų, o originalaus preparato gamintojas nesumažina savo vaistų kainos, už tokius vaistus pacientui tenka primokėti daugiau", - aiškino M.Marcinkevičius.

Pasak „Eurovaistinės“ atstovo Simo Lilo, žmonėms tenka mokėti brangiau ir dėl to, kad 2010-ųjų gruodžio 11 dieną vaistinėms uždrausta taikyti nuolaidas kompensuojamųjų vaistų priemokoms.