Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos departamento direktorius Audrius Ščeponavičius antradienį BNS sakė, jog tai reiškia, kad ir toliau bus atliekami su naujo tipo virusu susiję tyrimai, stebėjimai, tačiau mažesniu mastu.

Jo teigimu, ir toliau ketinama skiepyti vakcinomis nuo šio viruso.
Lietuvos Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro liepos mėnesio duomenimis, iš pernai už 1 mln. litų iš Nyderlandų Vyriausybės įsigytų 27 tūkst. dozių vakcinos nuo pandeminio gripo panaudota beveik 5 tūkstančiai.

Pasak A.Ščeponavičiaus, iki lapkričio mėnesio galiojančia vakcina prasminga skiepytis, nes gali kilti kitos šio viruso bangos. Jo teigimu, naujoje sezoninio gripo vakcinoje, kurios planuojama įsigyti spalį, taip pat bus sudedamųjų dalių, apsaugančių nuo naujo tipo viruso.

"Pasaulis nebėra šeštajame gripo pandemijos pavojaus etape. Pereiname į popandeminį periodą", - antradienį per spaudos konferenciją sakė PSO vadovė Margaret Chan.

PSO atstovai taip nusprendė įvertinę bendrą padėtį pasaulyje ir atskirų šalių, kuriose dar sergama šiuo gripu, ataskaitas.

"Žengimas į popandeminį periodą dar nereiškia, kad virusas A (H1N1) dingo. Remiantis praėjusių pandemijų patirtimi, numatome, kad virusas atsinaujins kartu su sezoniniu gripu, ir tai tęsis keletą metų", - teigė M.Chan.

Užsikrėtę virusu A(H1N1), kuris pirmą kartą nustatytas pernai balandį Meksikoje ir Jungtinėse Valstijose, pasaulyje mirė daugiau nei 18 449 žmonės.

Lietuvoje užregistruoti 23 mirties atvejai nuo pandeminio gripo A (H1N1).