Jie teigia, kad Europos šalys jau atsisako šio modelio kaip nepasiteisinusio, praneša LTV naujienų tarnyba.

Poliklinikų atstovai tikina drastiškai neatleidinėjančios ir kol kas atsisveikina tik su vyresnio amžiaus vaikų gydytojais, o vietoj jų priima jau šeimos medikus.

„Šeimos gydytojo kompetencija yra žymiai platesnė, apima daugiau profilių, sprendžia daugiau problemų. Jeigu šeimos gydytojo kompetencija neleidžia, jis duoda siuntimą vaikų ligų gydytojui“, – Lietuvos televizijos naujienų tarnybai teigė Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos skyriaus vedėjas Vytautas Radavičius.

Poliklinikų atstovai tikina drastiškai neatleidinėjančios ir kol kas atsisveikina tik su vyresnio amžiaus vaikų gydytojais, o vietoj jų priima jau šeimos medikus.

Pagal sveikatos apsaugos ministerijos vykdomą pertvarką jau pusantrų metų poliklinikose nebeleidžiama įsidarbinti naujiems pediatrams.

Nors Lietuvos televizijos žurnalistų kalbintos į poliklinikas vaikus vedančios mamos teigė esančios patenkintos nauja tvarka, pediatrai abejoja, ar mažųjų pacientų sveikata atidavus juos šeimos gydytojams nenukentės.

„Jų darbo apimtis yra tokia, kad neįmanoma šitiek daug aprėpti nuo senelių iki naujagimių, mažų vaikų. Realybė tokia, kad jie kratosi mažų vaikų, bijo atsakomybės, neypatingai turi patirties“, – sako Arūnas Valiulis, Lietuvos pediatrų draugijos pirmininkas.

Poliklinikoms šeimos gydytojai – pelningesni

Poliklinikos pripažįsta, kad prie pediatrų gali prisirašyti perpus mažiau pacientų nei prie šeimos gydytojų, tad pastarieji poliklinikoms finansiškai labiau apsimoka.

„Jeigu poliklinikoje kuo daugiau bus šeimos gydytojų, tuo ji gyvens geriau, tuo sesutės, kurios dirba kartu su tais gydytojais, gaus didesnį atlyginimą, tuo daugiau liks pinigų įrangai pirkti, atsinaujinti“, – teigia Antakalnio poliklinikos direktorius Arūnas Grigaitis.

Kita vertus, praneša LTV naujienų tarnyba, Lietuvos pediatrų draugija atremia, kad daugumos Europos šalių patirtis rodo, jog toks sveikatos apsaugos modelis valstybei kainuoja brangiau ir jo atsisakoma.

„Tos šalys, pavyzdžiui, Latvija, kuriose šis modelis išbandytas, ir grįžta atgal ir nuo praeito rudens vėl formuojamos pediatrinės apylinkės“, – sako A. Valiulis.

SAM duomenimis, sveikatos apsaugos pertvarka iriasi sparčiai ir pediatrų poliklinikose jau beliko trečdalis.