VTLK esą taip pat informavo, kad ligoninei šįmet pagal sutartį su VTLK skiriama suma didės 1,3 proc.

"Atsižvelgiant į tai, šiandien, kovo 5 d., direktoriaus įsakymas dėl planinės medicinos pagalbos atidėjimo VTLK zonos gyventojams atšaukiamas. Ligoninė toliau tęsia darbą, teikdama pacientams visas VTLK ir įstaigos sutartyje numatytas paslaugas.(...) Atsiprašome ligoninės pacientų tėvelių ir globėjų už sukeltus laikinus nepatogumus", - rašoma VUVL pranešime.

Dalies planinių operacijų VUVL nevykdė nuo pirmadienio.

Dalies paslaugų teikimo sustabdymą VUVL motyvavo VTLK ligoninei skiriamų lėšų trūkumu. Ligoninės vadovai ragino VTLK atsižvelgti į sezoninius sergamumo svyravimus ir vaikų sergamumui didėjant - ypač žiemos ir pavasario mėnesiais - ligoninei skirti didesnį finansavimą.

Reaguodamas į tai, VTLK vadovas Vytautas Mockus pasiūlė ligoninės vadovybei racionaliau tvarkytis. VUVL direktorius Juozas Raistenskis savo ruožtu kategoriškai atmetė V.Mockaus kaltinimus dėl neracionalaus lėšų naudojimo.

Pasipiktinęs viešu medikų skundu dėl blogo finansavimo sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas trečiadienį pavedė patikrinti, ar VUVL racionaliai naudoja iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto gaunamas lėšas.