Šis preparatas, dar populiariai vadinamas vitaminu B1, didelėmis dozėmis yra leidžiamas į veną ne mažiau kaip savaitę, o kai kuriems ligoniams – daugiau kaip mėnesį. Todėl psichiatrijos ligoninės jau nuo vasaros nebeturi šio preparato atsargų ir nežino, kur jo įsigyti.

„Vitamino B1 poreikis mūsų ligoninėje – didelis. Tačiau neturime kuo jį pakeisti. Šis preparatas yra būtinas ligoniams, kenčiantiems nuo alkoholinės psichozės. Jis gali išgelbėti nuo galvos smegenų pažeidimų“, – teigė Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės direktoriaus pavaduotoja Jūratė Lengvenienė.

Psichiatrai pripažįsta, kad vietoj injekcijų skyrus vitamino B1 tablečių gydymas nėra toks efektyvus, nes organizmas jas lėčiau pasisavina. Tai brangiau kainuoja ir ligoninėms, todėl didėja išlaidos vaistams, o gydymo kokybė prastėja, rašo „Lietuvos rytas“.

Ypač pavojingas alkoholio sukeltas atminties sutrikimas, kuris išsivysto dėl vitamino B1 trūkumo. Vartojant daug alkoholio, jo atsargos žmogaus organizme greitai baigiasi. Laiku neskyrus vitamino B1, kai kurie ligoniai nebeprisimena ką tik buvusių įvykių, praranda orientaciją, menkėja jų intelektas, vystosi silpnaprotystė, rašo „Lietuvos rytas“.