Kaltas cukrus

Sertifikuota mitybos ir sporto specialistė A. Katinauskienė dažnai sulaukia klienčių klausimų, apie tai, ar gazuoti gėrimai ir gazuotas natūralus mineralinis vanduo yra susijęs su atsiradusiu apelsino žievelę primenančiu pakitimu odoje. Pasak specialistės, svarbu atskirti, kokio tipo gazuotą gėrimą renkatės.

Celiulito atsiradimą skatina ne gazuotas natūralus mineralinis vanduo. Vanduo tampa gazuotu, kai yra prisotinamas angliarūgšte, o ši celiulito tikrai nesukelia. Tačiau daugelis kitų gazuotų gėrimų savo sudėtyje turi daug cukraus, dažiklių, kurie ir gali tapti celiulito priežastimi“, – perspėja moteris.

Iš kur šis mitas galėjo kilti? A. Katinauskienė pastebi, kad mitų apie sveiką gyvenseną sklando įvairių, gazuotas natūralus mineralinis vanduo – ne išimtis. Gandai galėjo kilti dėl to, kad geriant daug saldžių gazuotų gėrimų iš tiesų gali atsirasti celiulitas, tačiau žmonės šias neigiamas pasekmes klaidingai priskyrė ir gazuotam mineraliniam vandeniui.

„Svarbiausia yra gazuoto gėrimo sudėtis. Jeigu renkatės gėrimus, kuriuose daug cukraus, tuomet nenuostabu, kad turite ryškesnį celiulitą“, – sako moteris.

Gazuotas vanduo

Jai pritaria ir E. Šaltytė.

„Gazuotas natūralus mineralinis vanduo neturėtų būti celiulito priežastimi, nes jame nėra ir negali būti prieš tai paminėtų ingredientų. Natūralus mineralinis vanduo pasižymi pastovia mineralinių medžiagų kompozicija, be to, jo išgavimui taikomi labai aukšti ir griežti reikalavimai. Norint išlaikyti natūralaus mineralinio vandens statusą į jį draudžiama pridėti bet kokių priedų išskyrus vieną vienintelį – anglies dioksidą, kuris vandeniui suteikia burbuliukų. Natūralus mineralinis vanduo kaip tik yra žmogui naudingas ir reikalingas dėl jo unikalios sudėties, pavyzdžiui natūraliame mineraliniame vandenyje yra kalcio, magnio, natrio bei jodo, kuris padeda palaikyti normalią pažinimo funkciją, normalią energijos apykaitą, normalią odos būklę, normalią skydliaukės hormonų gamybą ir normalią skydliaukės veiklą. “, – sako E. Šaltytė.

Kodėl celiulitas atsiranda?

Celiulitas yra odos pakitimas, kuris pasireiškia nelygia, grublėta odos forma. Su juo susiduria net 90 proc. moterų. Apelsino žievelę primenantys pakitimai odoje dažniausiai pastebimi šlaunų, sėdmenų, pilvo srityse, rečiau – ant rankų, kaklo, krūtinės. Pasak A. Katinauskienės, celiulito atsiradimo priežasčių yra nemažai: padidėjęs svoris ir riebalinis sluoksnis, genetika, netinkama mityba ir sporto stoka.

Celiulitas

„Hormonai taip pat veikia celiulito vystymąsi. Kai organizme padidėja estrogeno, insulino, skydliaukės hormonų, celiulitas ima vystytis daug greičiau. Artėjant menopauzei, estrogeno organizme mažėja, tačiau dėl to suprastėja kraujotaka, ima didėti riebalų ląstelės, mažėja kolageno gamyba, dėl to oda suglemba ir didėja tikimybė, kad išsivystys celiulitas“, – sako mitybos ir sporto specialistė.

Sveika mityba, sportas ir daug vandens

Su celiulitu kovoti padeda daug skirtingų būdų, tačiau visų svarbiausia yra sveika ir subalansuota mityba, fizinis aktyvumas, vandens gėrimas.

„Natūralus mineralinis vanduo (gazuotas ir negazuotas) turi sudėtyje svarbių mineralų, pavyzdžiui, kalio, magnio, kalcio ar jodo. Visi šie mikroelementai reikalingi mūsų gyvybiškai svarbiems organams, todėl mineralinio vandens gėrimas yra naudingas ir celiulito nesukelia“, – pabrėžia A. Katinauskienė.

Celiulitą mažinti padeda ir gydomosios procedūros, pavyzdžiui, limfodrenažiniai masažai, kūno įvyniojimai, vakuuminiai masažai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją