Ji puikiai žino, kad sportas - tai sveikatos ir geros nuotaikos šaltinis.

„Vadovaujuosi posakiu: „Sveikame kūne - sveika siela.“ Viską reikia daryti protingai ir saikingai.

Nuolat pabrėžiu, kad sporte jokio amžiaus cenzo nėra. Savo kūną transformuoti gali ir vaikai, ir 70-metį perkopę žmonės. Gyvenime niekada nereikia vadovautis stereotipais“, - akcentavo klaipėdietė.

Ji prieš daugiau nei dešimtmetį buvo Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės narė ir šalies prizininkė (mėtė diską ir stumdė rutulį), taip pat yra tapusi svarsčių kilnojimo Europos čempione, Lietuvos jėgos dvikovės rekordininke (pritūpė su 172 kg štanga), net penkiuose Europos kultūrizmo čempionatuose iškovojo prizines vietas, pasaulio kultūrizmo mėgėjų čempionate iškovojo bronzos medalį, o tarp planetos profesionalų liko penkta.

„Visada kantriai ir užsispyrusiai siekite savo tikslų ir viską pasieksite. Tereikia labai norėti ir iš širdies dirbti. Aš nuolat tai kartoju savo klientams. Labai džiaugiuosi, kad prieš daugybę metų pasirinkau studijas Klaipėdos universitete, įgijau kūno kultūros pedagogikos ir sporto bakalauro laipsnį ir mano gyvenimas iki šiol susietas su sportu. Yra geras posakis: „Susirask mėgstamą darbą ir tau niekada nereikės dirbti.“ Aš būtent taip ir jaučiuosi. Trenerio darbas - tai menas. Nepakartojamas jausmas matyti laimingus motyvuotų žmonių veidus“, - pasakojo Z. Satkauskaitė.

Ji yra paruošusi ne vieną Europos ir pasaulio fitneso (kūno rengybos) čempionatuose žibėjusią sportininkę, taip pat ir pati ne kartą kopė ant scenos per geriausiųjų Klaipėdos sportininkų apdovanojimų vakarus.

„Pastaruoju metu savo klientėms akcentuoju, kad neaugintų didžiulių raumenų, o išsaugotų atletišką ir moterišką kūną. Niekada nereikia persistengti. Svarbiausia tai, kad pavyksta žmonėms įskiepyti sporto ir sveikos gyvensenos principus. Sportas - tai neatsiejama dalelė manęs. Tai mane lydi visą gyvenimą. Sportas - tai disciplina ir puikus saviraiškos būdas, formuojantis charakterį ir valią. Darbas su žmonėmis - mano aistra, hobis bei motyvas, padedantis siekti aukštesnių tikslų„, - ne kartą kartojo sveiką gyvenimo būdą propaguojanti klaipėdietė.

Kai žmogus pamilsta sportą ir tai tampa jo gyvenimo būdu, tada tiesiog švyti jo akys, atsiranda ir daugiau pasitikėjimo, drąsos. Kai matau tokius akivaizdžius pokyčius, ir pačiai širdį užlieja džiaugsmas. Tarsi pasikraunu energijos ir tai labai motyvuoja“, - širdį atvėrė Z. Satkauskaitė.

Zitos Satkauskaitės patarimai:

1. Maistas turi džiuginti. Labai svarbu ir tai, kaip jis patiektas. Nėra universalaus visiems tinkamo mitybos modelio. Aš rekomenduočiau du principus: pirmasis - saikingas maisto kiekis ir protarpinis badavimas, antrasis - perdirbto maisto atsisakymas.
2. Sekite savo organizmą, kiek ir kada jam reikia maisto. Tik atsirinkdami produktus ir valgydami skaniai, pasieksite rezultatų.
3. Stebuklingų receptų ir piliulių nėra. Rezultatų pasiekiama tada, kai viskas tinkamai subalansuota ir įdedama pastangų.
4. Geriausia motyvacija - svajonės. Jei svajoji apie tinkamo dydžio suknelę, turi tuo tikėti, dirbti ir tai tau pavyks.
5. Sekite ir fiksuokite savo asmeninius pokyčius. Stebėkite ne tik svarstykles, bet ir matuokite kūno apimtis.
6. Nebijokite, jei po kurio laiko, net ir intensyviai sportuojant, kūno svoris nebekris. Organizmas persiformuoja. Nepasiduok, pozityviai apgalvok savo mitybos ir fizinius įpročius. Gal reikėtų įdėti dar daugiau pastangų, norint pasiekti užsibrėžtų tikslų.
7. Angliavandenius derinkite su baltymais. Maistą, turintį daug angliavandenių, vartokite pirmoje dienos pusėje iki 13 valandos, o antros dienos pusėje siūlyčiau baltyminį maistą.
8. Gerkite 30 ml vandens 1 kūno kilogramui.
9. Atsisakykite saldintų gėrimų ir užkandžių.
10. Maistą siūlyčiau ruošti garuose arba vandenyje.
11. Nevartokite druskos, cukraus, hidrintų riebalų.
12. Vartokite tik geruosius riebalus“ (riebią varškę, žuvį, riešutus, avokadą).