1. Valgykite daugiau daržovių.

Labai paprasta! Jei kitą jūsų patiekalą sudarys beveik vien tik daržovės (ar bent jau 50 proc.), vadinasi, einate tinkamu keliu geresnės sveikatos ir lieknesnio kūno link.

2. Ruoškite kokybiškesnius pusryčius.

Visi valgymai yra svarbūs, tačiau pusryčiai padeda tinkamai pradėti dieną. Geriausi pusryčiai yra tokie, po kurių jaučiatės pasisotinę ir nenorite vėl ko nors užkrimsti. Ryte stenkitės suvartoti 400–500 kalorijų ir būtinai įtraukite liesų baltymų ir riebalų šaltinį (pavyzdžiui, kiaušiniai, nesaldintas graikiškas jogurtas, riešutai arba riešutų sviestas) bei skaidulas (daržovės, vaisiai arba viso grūdo produktai). Pradėję dieną nuo cukraus kiekį kraujyje stabilizuojančio maistingųjų medžiagų mišinio, sulieknėsite nieko neaukodami.

Foto: Shutterstock

3. Ribokite druskos vartojimą.

Kadangi druska yra konservantas, perdirbti ir sandariai supakuoti maisto produktai dažniausiai turi daug natrio. Į tai būtina atkreipti dėmesį planuojant, ką valgysite. Kalbant apie užkandžius, juose natrio turi būti nedaug – 140 mg ar mažiau vienoje porcijoje. Jeigu jaučiatės pasimetę, tiesiog vadovaukitės šia rekomendacija.

4. Gerkite daugiau kavos.

Pradėkite dieną puodeliu kavos. Kofeinas yra natūralus diuretikas ir puikus organizmo ląsteles nuo pažeidimų apsaugančių antioksidantų šaltinis. Remiantis amerikiečiams skirtomis mitybos gairėmis, per dieną galima suvartoti iki 400 mg kofeino.

Nemėgstate kavos? Arbata taip pat yra natūralus diuretikas. Be to, žolelių arbata, pavyzdžiui, kiaulpienių arba pankolių šaknų, yra naudinga sveikatai. Neseniai mokslininkai atliko tyrimą ir palygino žaliosios arbatos ekstrakto ir placebo poveikį medžiagų apykaitai. Paaiškėjo, kad žaliosios arbatos mėgėjai per 24 val. sudegina apie 70 papildomų kalorijų.

Kava
Foto: Shutterstock

5. Atsisakykite gėrimų su cukrumi.

Skysčiuose esančios kalorijos nesuteikia tokio sotumo jausmo kaip normalus maistas. Stiklinė sulčių ar puodelis karamelės skonio kavos niekada neprilygs dubeniui keptų daržovių, kuriose gausu baltymų. Todėl atidžiai stebėkite, kiek geriate sulčių, gazuotų gėrimų, saldintos kavos ir arbatos bei alkoholinių gėrimų. Jei per dieną išgersite visų pirmiau išvardytų gėrimų, gausite mažiausiai 800 papildomų kalorijų ir vis tiek jausitės alkani. (Beje, alkoholis gali sulėtinti riebalų deginimą, taigi, bus sunkiau deginti kalorijas.)