Mažas saldainis vakare gali išgelbėti situaciją

„Neretai nutinka taip, kad didžiąją savo laiko dalį skiriame darbui ar kažkokiai kitai veiklai ir pamirštame pavalgyti. Toks kalorijų deficitas, sukuriamas per visą dieną, vakare gali lemti labai didelį alkį“, – sakė „Gym+" mitybos specialistas A. Sujeta.

Net jei sau bandysite įsiteigti, kad prieš miegą jums maisto nereikia, padidėjęs alkio hormonas kraujyje sakys visai kitaip. Be to, ir gliukozė kraujyje tokiu atveju nukris žemai ir maisto kūnas tikrai labai norės.

„Tokiu atveju persivalgymas yra beveik garantuotas. Jei norite jo išvengti, turite prisiminti, kad atliekant dienos darbus reikėtų pavalgyti bent 2-3 kartus, kad jaustumėtės pakankamai sotūs ir vakare nepersivalgytumėte“, – kalbėjo LSU lektorius.

Artūras Sujeta
Foto: Organizatorių nuotr.

Jei vis dėlto dienos metu nepavyko pakankamai pavalgyti ir jaučiate didelį alkį, mitybos specialistas pataria 20 minučių prieš maistą suvalgyti mažą saldainį. Šiek tiek gliukozės suteiks šiokį tokį sotumą ir užkirs kelią persivalgymui.

„Kalbant apie mūsų medžiagų apykaitą, egzistuoja labai daug mitų. Dažnai galvojame, kad, kai tampame vyresni, mūsų medžiagų apykaita smarkiai sulėtėja, dėl šios priežasties pateisiname priaugtus kilogramus. Tai nėra visiška teisybė“, – kalbėjo A. Sujeta.

Pasak jo, bėgant metams mažiname savo fizinį aktyvumą, ir būtent dėl to, kad judame mažiau, tačiau suvartojame tiek pat kalorijų, priaugame riebalinio audinio ir sumažiname raumeninį.

„Stebuklingų medžiagos apykaitos greitinimo būdų tikrai nėra, nors, kai kuriais atvejais, galima tiesiog valgyti po nedaug, bet dažniau. Bet ir šis variantas turėtų paskatinti didesnį fizinį krūvį, nes jūs nuolat turėsite energijos“, – sakė sveikos mitybos specialistas.

Kaip pagreitinti medžiagų apykaitą?

Vis dėlto yra maisto produktų, kurie galėtų pagreitinti medžiagų apykaitą. Pavyzdžiui, labai aštrūs pipirai, nes jie pakelia kūno temperatūrą ir dėl to galima sudeginti šiek tiek daugiau savo kūno riebalų.

„Amžinas klausimas, kiek kalorijų turės šaltas kotletas ir kiek jų turės karštas? Kalbu ne apie patį produktą, o apie jo temperatūrą. Jei valgome šaltą maistą, mūsų kūnas dar turi išnaudoti kalorijų jį sušildyti, todėl jų gausime mažiau. Valgant šiltą maistą, kalorijų gausime daugiau, nes kūnui nebereikės stengtis produkto sušildyti“, – kalbėjo A. Sujeta.

Pagreitinti medžiagų apykaitą gali aštrus maistas, kuris turi termogeninį poveikį – pasižymi riebalų deginimu. Taip pat ir greipfrutas, kuriame yra labai daug naudingų polifenolių, vitaminų, labai svarbių imuninei sistemai.

„Dar vienas produktas, kurį išskirčiau, tikriausiai patiks smaližiams – tai yra juodasis šokoladas, kuriame ne mažiau nei 70 proc. kakavos. Tai yra pakankamai sveikas saldumynas ir juo pakeitus pienišką šokoladą, saldžius gėrimus, mes tikrai lengviau numestume svorio“, – sakė LSU lektorius.

Norite pilvo preso? Daugiau baltymų ir mažiau angliavandenių

A. Sujeta atskleidžia ir kaip užsiauginti norimus raumenis ant pilvo, vadinamąjį „sixpack'ą“. Tačiau perspėja, kad tai neturėtų tapti vienintele ir pagrindine gyvenimo svajone.

„Daug žmonių nori jį turėti, galbūt ne 6, bet bent 4 kaladėles. Vis dėlto, jei jūsų gyvenimo tikslas yra pilvo presas, tai nėra pats geriausias tikslas. Tačiau norint išpildyti savo svajonę, reikėtų valgyti daugiau baltymų ir mažiau angliavandenių. Prisiminkite, kad visos dietos yra paremtos kalorijų apribojimu“, – patarė mitybos specialistas.

Pasak jo, savo dienos kalorijų normą galime sumažinti 200-500 kalorijų. Taip pat reikia vartoti daugiau baltymų – kiaušinio, augalinės kilmės baltymų, jautienos. Vegetarams reikėtų suvartoti daugiau augalinės nei gyvūninės kilmės baltymų, nes pastarieji sunkiau pasisavina ir nėra pilnaverčiai. Ir, žinoma, atsisakyti visų saldžių, gazuotų gėrimų, cukraus.

Foto: Shutterstock

Kaip anksčiau DELFI sakė A. Sujeta, labai daug kalorijų galime gauti iš gazuotų gėrimų, turinčių nemažai skirtingų priedų. Per dieną taip nejučiomis kalorijų kiekį galime padidinti net iki 2000-2500 kcal.

Pagalvoti apie kalorijas reikia ir geriant alkoholinius gėrimus, mat viename grame alkoholio yra net 7 kcal. Negana to, bet koks alkoholinis gėrimas, vartojamas kartu su maistu, „padės“ jums suvalgyti daugiau maisto. Tad prisidėjus papildomoms kalorijoms iš maisto ir alkoholio, kūnas pradės kaupti riebalinį audinį.

Pasak pašnekovo, labiausiai tukinantys produktai yra:

  • cukrus;
  • sotieji riebalai;
  • alkoholis;
  • ir gaivieji saldūs gėrimai.


Jei norite sužinoti daugiau apie tai, kaip numesti svorio, galite paskaityti čia.

Jei norite sužinoti, kokie produktai padės sureguliuoti cholesterolį, galite paskaityti čia.