Požymiai, rodantys, kad kepenys nefunkcionuoja optimaliai

Jeigu neseniai pastebėjote vieną iš toliau išvardintų požymių, gali būti, kad jūsų kepenų funkcija yra sutrikusi. Ypač sunerimti reikėtų pajutus bent kelis iš šių požymių:

 • Pilvo pūtimas ir dujų kaupimasis.
 • Rėmuo.
 • Vidurių užkietėjimas.
 • Gelsvas odos ir (arba) akių atspalvis (tai taip pat gali būti geltligės simptomas).
 • Sunkiai krentantis svoris.
 • Aukštas kraujospūdis.
 • Nuotaikų kaita, nerimas arba depresija.
 • Tamsus šlapimas.
 • Rožinė.
 • Chroniškas nuovargis.
 • Gausus prakaitavimas.
 • Lengvai atsirandančios mėlynės.
 • Apetito nebuvimas.


Laimei, kepenų funkciją tikrai galima pagerinti. Tikėtina, kad praėjus vos kelioms savaitėms po tinkamos kepenų detoksikacijos pasijusite kur kas geriau.

Penki detoksikacijos žingsniai, pagerinsiantys sveikatą ir padidinsiantys gyvybingumą

1. Pašalinkite iš raciono toksiškus produktus.
2. Gerkite žalių daržovių sulčių.
3. Valgykite daugiau kalio turinčių maisto produktų.
4. Vartokite tikrojo margainio, kiaulpienių ir ciberžolės
5. Valgykite gyvūnų kepenėlių.

1. Pašalinkite iš raciono toksiškus produktus

Jeigu vartojate daug perdirbtų maisto produktų, keliate grėsmę savo kepenims, nes tokie produktai iš esmės neigiamai veikia kepenis.

Hidrinti riebalai, perdirbtas cukrus, greitmaistis ir įvairūs mėsos užkandžiai toksiškai veikia organizmą.

Hidrintų riebalų, taip pat vadinamų transriebalais, sudėtyje yra didesnis kiekis sočiųjų riebalų. Šių riebalų cheminė sudėtis buvo pakeista, kad juos pavyktų kuo ilgiau vartoti. Tokių riebalų vartojimas širdies ligų riziką padidina 25 proc. Be to, manoma, kad transriebalai sukelia problemų žmogaus imuninei sistemai ir gali sukelti bet kurio organo uždegimą.

Taip pat smarkiai perdirbtuose maisto produktuose, greitmaistyje ir mėsos užkandžiuose yra nitratų ir nitritų, o šie taip pat siejami su rimtomis sveikatos problemomis. Tai chemikalai, naudojami maisto produktams konservuoti. Dėl jų konservuotas maistas ilgai negenda, jie stabdo bakterijų augimą ir išlaiko mėsos spalvą.

Tokius kepenims kenksmingus produktus specialistai pataria keisti vištiena arba kalakutiena, o įvairius mėsos užkandžius – vaisiais ir daržovėmis.

Taip pat labai svarbu ne tik sveikai maitintis, bet ir įsitikinti, kad tinkamai veikia jūsų virškinimo fermentai, nes su jais susijusios problemos gali privesti prie į vairių kepenų ligų (pvz., Krono liga).

2. Gerkite žalių daržovių sulčių

Suvalgyti tokio kiekio termiškai neapdorotų daržovių, kad efektyviai apsivalytų kepenys, gali būti tiesiog neįmanoma. Tačiau iš įvairių daržovių galima lengvai pasigaminti sulčių, kurios atstos 4–5 porcijas šviežių daržovių. Naudingos daržovės, kurių galbūt nemėgstate, sultyse tarytum „pasislėps“. Be to, jei patiriate tam tikrų su kepenimis susijusių problemų, gerdami sultis galėsite būti tikri, kad organizmas lengviau pasisavina maistines medžiagas.

Kepenims valyti idealiai tinka kopūstai, kalafiorai ir briuseliniai kopūstai. Jei toks derinys per didelio entuziazmo nekelia, maišykite minėtas daržoves su morkomis, agurkais, burokėliais, taip pat žalumynais.

Foto: Shutterstock

Šios daržovės padės sukurti šarminę terpę ir suteiks daug vitaminų.

3. Valgykite daugiau kalio turinčių maisto produktų

Ar gaunate per parą rekomenduojamą kalio dozę, t. y. 4 700 miligramų šio elemento? Labai tikėtina, kad ne. Maisto produktai, kurių sudėtyje yra daug kalio, mažina sistolinį kraujo spaudimą, cholesterolio kiekį ir palaiko tinkamą širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą. Kalio atsargas leis padidinti batatai, pomidorai, burokėliai, špinatai, pupelės, bananai ir melasa.

4. Vartokite tikrojo margainio, kiaulpienių ir ciberžolės papildus

Tikrasis margainis yra laikomas detoksikuojančių žolelių „karaliumi“ ir idealiai padeda valyti kepenis. Tikrasis margainis padeda šalinti sunkiųjų metalų, vaistų, iš esančių gaunamų teršalų ir alkoholio sankaupas kepenyse.

Be to, šis augalas padeda sumažinti neigiamą chemoterapijos ir spindulinės terapijos poveikį kepenims. Tikrojo margainio sudėtyje esanti aktyvioji medžiaga silimarinas stiprina kepenų ląstelių sieneles ir skatina jų regeneraciją.

Galima vartoti tikrojo margainio papildų arba gerti iš jų pagamintą arbatą.

5. Valgykite gyvūnų kepenėlių

Jaunų, sveikų ir žole šertų galvijų arba vištų kepenyse gausu vitaminų A ir B, folio rūgšties, cholino, geležies, vario, cinko, chromo ir kofermento Q10. Maistinių medžiagų koncentracija kepenyse yra viena iš didžiausių tarp visų žmonių vartojamų maisto produktų.