„Pirmieji magnio trūkumo požymiai pasireiškia padidėjusiu jautrumu stresui, dirglumu, galvos skausmu. Daugelis to nesureikšmina, nes paprasčiausiai viską suverčia nuovargiui, blogam miegui. Tačiau nereikėtų šių simptomų vertinti atsainiai. Taip organizmas praneša apie magnio stoką“, – įspėja „Mano šeimos klinikos“ šeimos gydytoja Jūratė Ivanauskienė, rašoma pranešime spaudai.

Išvardinti simptomai – ne vieninteliai. Magnio trūkumas dažniausiai pasireiškia ir pasikartojančiu mėšlungiu, širdies ritmo sutrikimais. Siekiant to išvengti, specialistai ragina rinktis produktus, kuriuose yra magnio, o į kasdienę mitybą įtraukti mineralinį vandenį. Mat kasdien organizmui būtinas ne tik maistas – vadinamoji makro mityba, bet ir vanduo – mikro mitybos pagrindas. Pajautus minėtus simptomus, reiktų rinktis didesnės mineralizacijos vandenį – skaityti pagal ant etiketės parašytą ištirpusių mineralinių medžiagų kiekį vandenyje, taip pat ir vandens skonis išduoda jų kiekį – kuo sūresnis, tuo daugiau jame mineralų.

„Daug magnio galima rasti daržovėse, vaisiuose, riešutuose. Natūralus mineralinis vanduo taip pat gali būti naudingas magnio šaltinis, juolab, kad ir pats vanduo yra labai reikalingas organizmui. Renkantis vandenį reiktų atkreipti dėmesį į mineralus, esančius vandenyje, ir ieškoti magnio. Gerdami vandenį, kuriame yra magnio, organizmas ne tik bus atgaivintas ir gaus skysčių, bet ir susigrąžins reikalingus mineralus“, – pasakoja J. Ivanauskienė.

Pasak šeimos gydytojos, magnis – vienas iš svarbiausių mikroelementų, gerinančių nervų bei kraujotakos veiklą. Taip pat magnis stiprina ir kaulų struktūrą, padeda sureguliuoti širdies ritmą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)