A. Unikausko teigimu, žmonės, kurie dažnai valgo perdirbtą maistą, taip pat – turintį daug cukraus ir patiriantys nervinę įtampą, ne tik tunka, bet ir daug dažniau serga depresija: „Medikai įrodė – pilvinio tipo (obuolio tipo) nutukimas glaudžiai susijęs su depresija.“

Be to, pastebi medikas, moterys po menopauzės, turinčios pilvinį nutukimą, gerokai dažniau kovojo su nerimu ir depresija.

Taigi, pabrėžia A. Unikauskas, reikia įsisąmoninti, kad „pilvo sveikata atsispindi smegenyse“, todėl svarbu žinoti, kaip išvengti įvairių su tuo susijusių problemų.

Reguliuokite mitybą. Atsisakykite cukraus ir perdirbto maisto – pakeiskite juos sveikaisiais riebalais.

Ribokite baltymus iki 1 gramo kūno masės kilogramui. Baltymai taip pat veikia insuliną ir leptiną, nors ir daug mažiau nei angliavandeniai. Visai jų neveikia riebalai.

Laikykitės protarpinio badavimo arba iškrovos dienų, kai geriamas tik vanduo.

Reguliariai sportuokite. Sportas padeda išlaikyti dvasinę ramybę, didina serotonino ir dopamino lygį. Taip pat padeda organizmui pašalinti kinureniną – baltymą, siejamą su depresija.

Išsimiegokite.

Žarnyno sveikata. Žarnyne gaminama 20 hormonų (žinomiausias jų serotoninas). Kai žarnynas sveikas, mažėja nerimas ir depresiška nuotaika.

Vitaminas D. Būkite saulėje – daugiau vitamino D reiškia geresnę nuotaiką.

Stebėkite cholesterolio lygį. Svarbu ne tik per didelis cholesterolio kiekis, bet ir per žemas.

Plačiau – laidos „Klauskite daktaro“ įraše.