Nors akyse atsispindi ne tik giliausi jausmai, subtiliausios emocijos, tačiau akių vokų oda yra pati ploniausia, todėl bėgant metams šioje srityje labiausiai mažėja odos elastingumas, greičiausiai atsiranda raukšlių, vokuose susidaro odos perteklius, po akimis atsiranda „maišeliai“, rašoma pranešime spaudai.

Dėl užkritusių akių vokų žmogus gali atrodyti piktas, pavargęs, net ligotas. „Kai kuriems vyrams tai suteikia solidumo, tačiau moterys į tokius senėjimo ženklus reaguoja ypatingai jautriai. Estetinis vaizdas yra viena, tačiau yra ir kita problema – užkritę viršutiniai vokai dengia akipločio regėjimo lauką ir todėl trukdo regėjimui. Kai kuriems dėl užkritusių viršutinių vokų nuolat tenka kęsti akių uždegimą, sunku vairuoti, dirbti kompiuteriu, naudoti makiažo priemones, akys greičiau pavargsta.

Gydytojui okulistui diagnozavus, kad dėl užkritusių vokų yra susiaurėjęs akiplotis, tokia operacija pagelbės regėjimui“, - sako SV plastinės chirurgijos centro plastikos chirurgas Ernest Zacharevskij.

Daktaras atviras – akių vokų operacijos yra vienos populiariausių estetinėje chirurgijoje. „Sunkių vokų problema dėl perteklinės odos yra pakankamai dažna. Su ja dažniausiai susiduria pasiekę keturiasdešimties metų ribą. Tačiau kai kuriems žmonėms diagnozuojamas ne tik viršutinių vokų audinių perteklius, bet ir paties viršutinio voko tikras užkritimas. Tokia būklė gali apimti vieną viršutinį voką, taip pat ir abiejų akių vokus. Priežastys – trauma, nervų sistemos ligos, įgimta ptozė (Hornerio sindromas), senėjimo procesas. Dėl užkritusio viršutinio voko akis atrodo tarsi „mieguista“, ženkliai sumažėja jos akiplotis. Atliekamos rekonstrukcinės viršutinio voko keliamojo raumens patempimo operacijos; jos kur kas sudėtingesnės, nei vokų plastika.“, - sako jis.

E. Zacharevskij tikina, kad estetinė viršutinių akių vokų korekcija užtrunka iki valandos, o praėjus savaitei ir pašalinus siūlus, pacientai atsiradusius randelius gali drąsiai maskuoti kosmetikos priemonėmis. „Viršutinių vokų plastikos metu yra pašalinamas odos perteklius, nedidelė raumens juostelė, bei riebaliniai maišeliai. Pjūvis yra daromas taip, kad būtų kuo mažiau matomas. Jei nėra odos pertekliaus, o pacientą vargina perteklinės akiduobės riebalų išvaržos, apatinių vokų plastikos metu jis yra atliekamas palei blakstienų liniją arba per akies junginę”, - apie operacijos eigą pasakoja daktaras.

Plastikos chirurgas atkreipia dėmesį, kad operuojant zoną aplink akis, būtina labai gerai žinoti šios srities anatomiją, tiksliai atlikti priešoperacinius matavimus, preciziškai pašalinti odos ir apvaliojo akies raumens perteklių, riebalines išvaržas, o po operacijos – suteikti visapusišką informaciją pacientui apie pooperacinę akių priežiūrą.

Pasak E. Zacharevskij, norint maksimalių rezultatų, pacientams dažnai prireikia ne tik akių vokų korekcijos, bet ir kaktos bei antakių endoskopinio pakėlimo. „Tokios operacijos metu padaromi penki maži pjūviai, patempiama kaktos ir smilkinių oda. Taip pakyla ir antakių linija, veidas atgauna jaunatvišką išvaizdą. Galiu teigti, kad po tokios operacijos žmogus susigrąžina septynerius jaunystės metus. O svarbiausia, kad rezultatas ilgalaikis“, - sako daktaras.

Kalbėdamas apie naujausias pasaulyje vyraujančias tendencijas, E. Zacharevskij įvardija naują madą, dėl kurios galvą pametę ir Holivudo gražuolės. Tai – katės akių efektas. „Moterys siekia išraiškingo žvilgsnio, todėl po skalpeliu gulasi norėdamos pakelti išorinius akių vokų kampučius. Taip akis įgauna tarsi katės akies formą. Plastikos chirurgai šnibždasi, kad tokia operacija galimai buvo padaryta ir Angelinai Jolie“, - pasakoja E. Zacharevskij.

Pasak jo, ir Lietuvoje moterys pamėgo šį būdą patobulinti savo žvilgsnį. „Tikriausiai, įkvėptos socialinių tinklų dievaičių, „katės akių“ operacijos dažniausiai pageidauja jaunos merginos. Tik lietuvaitės yra pakankamai sąmoningos ir dar nepasitaikė tokių, kurių norai peržengtų estetikos ribas“, - džiaugėsi plastikos chirurgas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (18)