Sparčiai plintantis vandenyje virtų citrinų gėrimas, priešingai nei dietos, neverčia nieko atsisakyti. Šis kasdienis įprotis žada pasirūpinti kūno linijomis ir puikia savijauta kiekvieną rytą pradedant nuo karšto vandens su citrina.

Tik aštuonios minutės

Rytinio citrinos virimo ritualas yra paprastas ir užtrunka vos keletą minučių. Citriną reikia supjaustyti griežinėliais ir 8 minutes virti vandenyje. Gautą karštą gėrimą nukošti ir išgerti likus pusvalandžiui iki pusryčių. Tokiu būdu per mėnesį galima atsisveikinti su 2-5 kilogramais, pajusti energijos antplūdį ir geresnę savijautą.

Ypač naudinga virti citrinų griežinėlius jų nenulupus – žievelėje randama nuo 5 iki 10 kartų daugiau vitaminų, nei pačiose citrinų sultyse, tačiau svarbu įsitikinti, kad žievelės yra švarios ir tinkamos vartoti.

Žievelės neverta išmesti

Įprastai nulupama ir išmetama citrinos žievelė pasižymi begale naudingų savybių, todėl šis gėrimas taps vertingesnis, jei vandenyje citrinos bus verdamos nenuluptos. Citrinų žievelės padeda reguliuoti kraujo spaudimą, saugo nuo vėžio, stiprina kaulus ir padeda numesti svorio. Taip pat citrina yra puikiai žinoma kaip vaistas, gydantis nuo depresijos bei puiki priemonė palaikyti gerą burnos ertmės būklę.

Pakeitus rytinį kavos, arbatos ar sulčių puodelį į karšto citrinos vandens stiklinę, svorio metimas tampa dar efektyvesnis, kadangi kiti gėrimai turi kur kas daugiau kalorijų. Taip pat šis gėrimas neleidžia persivalgyti ir užtikrina laiku pasirodantį sotumo jausmą.

Padeda numesti svorio

Gydytoja dietologė Kristina Jasmontienė teigia, jog šis rytinis gėrimas sužadina žarnyno veiklą ir gerina virškinimą, todėl karštas citrinų vanduo ypač tinka norintiems numesti svorio ir sportuojantiems žmonėms.

„Ypač sveika kartu su vandeniu ir citrina suvartoti ir šaukštą aliejaus“, – pataria gydytoja. K. Jasmontienė ir perspėja prieš vartojant įsitikinti, jog šis gėrimas nedirgins skrandžio – tuomet šis kasdienis ritualas padės numesti keletą kilogramų ir pasiekti trokštamų rezultatų sportuojant.

Yra ir neigiama pusė

Kaip jau DELFI rašė, vienas populiariausių gėrimų turi ir tamsiąją pusę. Dantų gydytojai įspėja, kad dėl šio gėrimo rūgštingumo gali būti pakenkta dantų emaliui, ant dantų gali atsirasti dėmelių, pasikeisti jų spalva.

Profesorius Damienas Walmsley iš Jungtinės Karalystės (JK) dantų gydytojų asociacijos teigia, kad atlikti tyrimai rodo, kad kuo daugiau rūgščių gėrime, tuo labiau toks gėrimas kenkia dantims. Taigi jis įspėja, kad citrinų sultys dantims yra ypač kenksmingos, ypač jei jos yra vartojamos kartu su karštu vandeniu.

„Citrinų sulčių rūgštingumas siekia 2-3 pH, tai yra daug, o vandens temperatūra gali sustiprinti šį efektą, nes esant didesnei temperatūrai stiprėja ir kenksmingas poveikis“, - sakė gydytojas. „Atlikti tyrimai rodo, kad šių dantų paviršiaus pažeidimų dabar pasitaiko daugiau nei anksčiau, ypač dažnai šios problemos diagnozuojamos vaikams ir paaugliams“, - informavo D. Walmsley.

Gydytojas Nigelis Carteris iš JK dantų sveikatos fondo pritaria kolegos išsakytai pozicijai, kad karštas vanduo su citrina gali sukelti dantų eroziją.

Norint sumažinti erozijos padarinius gydytojas rekomenduoja gėrimus gerti per šiaudelį, nes tada išvengiama tiesioginio tokių gėrimų patekimo ant dantų paviršiaus.