Pasirodo, prastas regėjimas mūsų pasaulyje yra dažnas reiškinys. Jis būna dviejų tipų: trumparegystė ir toliaregystė. Vis daugiau žmonių dėl prasto regėjimo yra priversti pradėti nešioti akinius ar kontaktinius lęšius. Bet ar visiems patinka tai daryti? Tiesą sakant, daugumai tai visiškai ne prieš širdies. Nepaisant to, jie privalo tai daryti. Kitas būdas pagerinti regėjimą – lašinti akių lašus ar vartoti medikamentus. Pripažinkime, kad tai taip pat ne itin patrauklus metodas. Tad jeigu jūsų nežavi nei vienas aukščiau išvardintų būdų, regėjimą pagerinti padės natūralios priemonės. Kitaip tariant, Ajurveda! Ajurvedoje silpnėjantis regėjimas vadinamas drishti dosha ir manoma, kad tai yra nervų silpnumo, žarnyno problemų ar kongestijos rezultatas.

1. Darykite akių pratimus

Kai kurie akių pratimai padeda pagerinti akių lankstumą. Tai gerina kraujotaką akyse ir padeda išlaikyti optimalų regėjimą. Šie pratimai sumažina pernelyg didelę įtampą ir gerina koncentraciją. Tam galite pabandyti po kelias sekundes sukti akis palei laikrodžio rodyklę, paskui – prieš laikrodžio rodyklę. Kad akys pailsėtų, tarpe šiek tiek pamirksėkite. Taip pat galite išbandyti greitą mirkčiojimą – mirksėkite akimis labai sparčiai apie 20-30 sekundžių. Kartokite tai du kartus per dieną.

2. Dviskiautis ginkmedis

Šis augalas yra dar viena ajurvedinė priemonė, kuri gerina regėjimą. Beje, dviskiautis ginkmedis ne tik leis geriau matyti, bet ir apsaugos nuo glaukomos ir geltonosios dėmės degeneracijos. Kai kurių tyrimų duomenimis, tai gali būti naudinga ir retinopatijai. Dviskiautis ginkmedis netinka vaikams ar sergantiems diabetu. Prieš pradėdami vartoti jį, pasitarkite su savo gydytoju.

3. Migdolai

Migdoluose esančios omega 3 riebalų rūgštys, vitaminas E ir antioksidantai natūraliai gerina regėjimą. Jie taip pat padeda pagerinti atmintį ir koncentraciją. Tam galite vartoti paprasčiausius migdolus arba iš mirkytų migdolų pasigaminti pastą ir užgerti ją stikline pieno. Darykite tai kasdien kelis mėnesius ir pajausite akivaizdų pagerėjimą.

4. Paprastasis pankolis

Senovės romėnai paprastąjį pankolį vadino „regėjimo augalu“ ne šiaip sau. Jame esančios maistinės medžiagos ir antioksidantai lėtina kataraktos progresavimą ir teigiamai veikia akių sveikatą. Šiuo tikslu reikėtų vartoti didelę sėklų įvairovę. Į trintuvę supilkite stiklinę migdolų, paprastojo pankolio ir cukraus, ir sugrūskite iki miltelių konsistencijos. Vieną arbatinį šaukštelį šio mišinio prieš miegą užgerkite stikline pieno. Kartokite tai 40 dienų ir jūsų regėjimas pagerės.

5. Vaistinis smidras

Ajurveda vaistinius smidrus laiko puikia priemone regėjimui gerinti, nes šis augalas užtikrina sveikesnį ir ilgesnį akių funkcionavimą. Tam arbatinį šaukštelį vaistinių smidrų sumaišykite su trupučiu medaus ir kasdien vartokite su stikline šilto karvės pieno. Kartokite tai kelis mėnesius iš eilės.

6. Indiškasis lapainis

Indiškasis lapainis yra žinomas kaip galinga ajurvedinė priemonė, skirta regėjimui gerinti. Šis augalas yra vienas geriausių vitamino C šaltinių. Vaisius praturtintas antioksidantais ir kitomis svarbiomis maistinėmis medžiagomis, kurios gerina regėjimą. Indiškajame lapainyje esantis vitaminas C gerina tinklainės ląstelių funkcionavimą, skatina kapiliarų sveikatą. Tam sumaišykite keletą šaukštų indiškojo lapainio sulčių su puse stiklinės vandens. Gerkite tai du kartus per dieną, ryte ir vakare. Šias sultis taip pat galima maišyti ir vartoti su medumi.

7. Laikykitės sveikos mitybos

Sveika mityba – dar viena ajurvedinė priemonė, gerinanti regėjimą. Tokie vitaminai kaip A, B, E, D ir C, beta karotenas ir amino rūgštys sveikatina akis. Žalios lapinės daržovės – dar vienas maisto produktas, skatinantis gerą regėjimą. Natūraliai jūsų regėjimą gerina ir tokie maisto produktai, kaip špinatai, kukurūzai, burokėliai, kopūstai, brokoliai, mėlynės, kiaušiniai, riešutai ir riebi žuvis.