Nuo gripo spalį skiepijosi dažniau

Spalio mėnesį žmonės vis dažniau užsukdavo į vaistines pasiskiepyti nuo gripo ir ši tendencija kartojasi kasmet, pastebi vaistinių tinklo komunikacijos vadovė Rolanda Lipnevičiūtė.

Rolanda Lipnevičiūtė

„Daugiausiai žmonių nuo gripo praėjusį mėnesį paskiepijome didžiuosiuose miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Vien Vilniuje spalį paskiepijome daugiau kaip 1000 žmonių. Taip pat šiemet išryškėjo dar viena tendencija. Pastebime, kad įmonės dažniau kaip papildomą naudą savo darbuotojams suteikia galimybę pasiskiepyti nuo gripo, tuomet skiepijantys vaistininkai atvyksta į įmonės biurą ar paskiepija organizacijos darbuotojus vaistinėje“, – pasakoja R. Lipnevičiūtė.

Kalbėdama apie statistiką R. Lipnevičiūtė pastebi, kad dažniau skiepytis renkasi žmonės 45–60 metų amžiaus, taip pat dažniau skiepijasi didžiųjų miestų gyventojai.

Kaip atskirti gripą nuo peršalimo ar koronaviruso

Kasdien su sirguliuojančiais klientais vaistinėse susidurianti vaistininkė Elvyra Ramaškienė pastebi, kad vis dar ne kiekvienas gali įvardinti, kuo šis serga – gripu, koronavirusu ar peršalimu.

Elvyra Ramaškienė

„Pats pagrindinis gripo infekcijos simptomas – tai staigi ligos pradžia, pasireiškusi aukštesne nei 38 laipsnių temperatūra, kuri gali laikytis netgi iki 3–4 dienų. Dar gripas nuo peršalimo gali skirtis ne tik aukšta temperatūra, bet ir šaltkrėčiu, kaulų laužymu, galvos ir raumenų skausmais, sausu ir sunkiu kosuliu bei stipriu gerklės skausmu. Visi šie simptomai atpažįstami ir sergant koronavirusu, tad vienintelis būdas išsiaiškinti, kuriuo sergate jūs – pasidaryti COVID-19 testą“, – pataria E. Ramaškienė.

Apsauga nuo gripo ir COVID-19 – ta pati

Šiemet žmones gripas užklumpa vis labiau netikėtai, pasakoja vaistininkė. Anot jos, tai gali nulemti pasyvesnis žmonių saugojimasis nuo ne tik paties gripo, bet ir koronaviruso.

Dezinfekcinis skystis

„Pastaruosius metus mes labai atsakingai saugojomės koronaviruso – viešose vietose dėvėjome kaukes, šalia savęs visada turėjome dezinfekcinių skysčių, o pajutę peršalimo simptomus vengdavome žmonių susibūrimų vietų. Visos šios priemonės lygiai taip pat gelbsti saugantis nuo gripo, todėl pastaruosius metus susirgimų skaičiai buvo mažesni. Visgi šiemet mes jau leidome sau šiek tiek atsipalaiduoti, ko pasekmė – išaugę gripo atvejų skaičiai, kurių geriausiai galime išvengti pasiskiepiję“, – pasakoja E. Ramaškienė.

Barjerinė apsauga prieš einant į viešas vietas

Apsauginės kaukės – itin veiksminga apsauga norint išvengti virusinių ligų kaip koronavirusas ar gripas. Kadangi jų dėvėjimas yra neprivalomas, vaistininkė pataria prieš išeinant į viešas vietas kaip darbovietė, susitikimas su draugais ar vakarienė restorane, naudoti bent barjerines apsaugos priemones nuo virusų.

Medicininės kaukės

„Barjerinės apsaugos priemonės – tai specialūs purškalai į nosį arba burną, kurie užkerta kelią virusams patekti į mūsų ląsteles. Šie barjerai ne tik blokuoja virusų perdavimą nuo užkrėstų asmenų kitiems, bet ir neleidžia virusams daugintis bei palengvina virusinių infekcijų simptomus. Pavyzdžiui, gali numalšinti gerklės skausmą ar sausą kosulį, o taip pat sutrumpinti virusinių ligų trukmę“, – pasakoja E. Ramaškienė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją