Lygiai taip pat, kaip graži šypsena suteikia pasitikėjimo savimi jausmą, prasta dantų spalva ar negeras burnos kvapas verčia nesišypsoti ir dažnai signalizuoja apie sveikatos problemas bei apsunkina bendravimą.

Su tuo laidoje „Sveikas rytojus“ sutiko ir žinomas teniso treneris, modelis bei kerinčios šypsenos savininkas Simas Kučas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Simas Kučas
Foto: TV8

„Manau, kad visiems patinka graži šypsena ir prisižiūrėjęs žmogus. Labai svarbu, kad dantys būtų sveiki, prižiūrėti. Daug sportininkų turi nesveikus dantis, nes jie patiria labai daug streso. Odontologai su jais turi daug darbo“, - atskleidė S. Kučas.

Teniso treneris pastebėjo, jog netaisyklingus dantis sutvarkyti yra ne tik sunku, bet ir nemažai kainuoja. Tačiau pasirūpinti dantų spalva bei kvapu dabar galimybę tikrai turi daugelis.

„Būdamas 25 metų netikėtai pradėjau dirbti modeliu. Mano dantys nebuvo labai tiesūs ir taisyklingi, tad man atstovavusi modelių agentūra iš karto parekomendavo susitvarkyti dantis ir pasidaryti estetinį plombavimą“, - pasakojo S. Kučas.

Teniso treneris sakė, kad po atlikto estetinio plombavimo pradėjo dar dažniau šypsotis ir suprato, kad priėmė gerą sprendimą.

„Manau, kad estetiška šypsena suteikia pasitikėjimo savimi, laisvės jausmą, galbūt net ir naujos energijos. Graži šypsena svarbi ne tik modeliams“, - pasakojo S. Kučas.

Pasak teniso trenerio, dar vienas labai svarbus faktorius yra burnos kvapas.

„Dantis valausi dantų pasta, skalauju su dantų skysčiu“, - pasakojo vyras.

Teniso treneris pasakojo, jog kartą per metus eina pas savo odontologę atlikti burnos higienos.

Odontologijos ir implantologijos klinikos „Geras odontologas“ odontologė Algimantė Lošytė-Jančė laidoje pasakojo, jog pasitikintis savimi žmogus šypsosi plačiau, bendrauja lengviau ir žmonės jį priima daug mieliau, negu paniurusį ar bijantį nusišypsoti žmogų.

Algimantė Lošytė-Jančė
Foto: „Geras odontologas“ nuotr.

„Geras burnos kvapas, balta, nepriekaištinga šypsena yra ne tik įvaizdžio dalis, bet ir didžiulis pasitikėjimo savimi faktorius. Blogas burnos kvapas signalizuoja apie tai, jog burnoje gali būti kariesų – sugedusių dantų, pakitusi bakterinė flora ar uždegimas“, - įspėjo odontologė.

Burnoje, žmogaus organizme, ant įvairių paviršių gyvena milijonai bakterijų, tačiau tai toli gražu nereiškia, kad visos bakterijos yra blogos.

„Štai čia reikėtų suklusti. Bakterijos, mintančios cukrumi, išskiria rūgštį, o ta rūgštis ir yra tai, kas ardo mūsų dantų audinius, sukelia kariesą. Bakterijos, kurios gyvena bedeguonėje aplinkoje – burnoje, ypatingai pradeda daugintis dantenų kišenėse“, - pasakojo A. Lošytė-Jančė.

Ypač reikėtų suklusti nešiojantiems ortodontinius aparatus, breketus – jiems kyla dar didesnė bakterijų užsilaikymo, gyvavimo ir dauginimosi burnoje galimybė, todėl rūpintis higiena jiems reikia itin atidžiai.

„Šauniausia, kad šiaip dienai į vieną produktą galima sudėti viską – visas sudėtines dalis, kurios užkerta karieso vystymąsi, anaerobinę terpę prisotina deguonimi bei užkerta bakterijų dauginimąsi“, - pasakojo A. Lošytė-Jančė.

Odontologė pasakojo, jog pacientus dažnai ragina atidžiai skaityti produktų sudėtį.

„Pradėčiau nuo bakterijų, kurios dauginasi, sukelia kariesą – norint nuo jų apsisaugoti yra būtini floridai, mineralai, taip pat ksilitolis“, - kalbėjo A. Lošytė-Jončė.