Pasak klinikos „Grožio chirurgija“ bendrosios praktikos gydytojos odontologės Vitos Lozinovienės mitu yra tai, kad dantų balinimas silpnina natūralų danties emalį, rašoma pranešime spaudai.

„Nemaža pacientų dalis vis dar klaidingai įsitikinę, kad net ir profesionaliai atlikta dantų balinimo procedūra silpnina natūralų danties emalį. Tai netiesa. Jei procedūrą atlieka kvalifikuotas specialistas, taikantis modernius metodus ir pagrįstai nustatantis procedūrų dažnumą, dantys tikrai nesusilpnėja. Visgi pacientų dantų emalis neretai nukenčia po balinimo procedūros pas nepakankamą kvalifikaciją turintį higienistą, taip pat dantų emalis gali susilpnėti, jei procedūros atliekamos pernelyg dažnai", - paaiškino ji.

Baltesnės ir patrauklesnės šypsenos siekiantis pacientas, visų pirma, turėtų pasikonsultuoti su gydytoju odontologu, kuris, įvertinęs jo dantų būklę, individualiai pritaikys tinkamiausią ir efektyviausią balinimo metodą.

Kitas metodas – dantų balinimas kapomis, kai pacientas savarankiškai balina dantis namuose, naudodamas klinikoje pagamintas kapas.

Pasak odontologės, planuodamas dantų balinimo procedūrą, gydytojas privalo atsižvelgti į esamą paciento dantų būklę, jautrumą ir užtikrinti, kad visi dantys yra sveiki ir užplombuoti. Prieš balinant dantis yra svarbu atlikti ir profesionalią burnos higienos procedūrą.

„Iš tikrųjų pasitaiko atvejų, kai po balinimo procedūros dantys tampa šiek tiek jautresni, tačiau toks efektas trumpalaikis ir išnyksta laikantis gydytojo rekomendacijų bei dantis valantis pastomis, mažinančiomis jautrumą. Jei paciento dantys ir dantenos itin jautrūs dar prieš balinimą, procedūrą rekomenduojama nukelti arba rinktis modernią dantų balinimo sistemą, kuri veiksmingai išbalina dentiną ir emalį, tačiau nepakeičia danties struktūros. Balinimo metu naudojamo gelio sudėtyje yra kalcio jonų, kurie užpildo nedidelius dantų defektus ir dantų emalis tampa blizgesnis, lygesnis. Pacientai pastebi, kad po šios procedūros dantys tampa netgi mažiau jautrūs", - cituojama ji.

Skaičiuojama, kad dantų balinimo procedūra dažniausiai užtrunka apie 1,5 valandos. Po pirmosios procedūros yra pagaminamos kapos, naudojamos tęsti balinimą namuose. Atlikus dantų balinimą klinikoje ir tęsiant balinimą namuose, rekomenduojama vengti dažančių maisto produktų, tokių kaip burokėliai, juoda kava, juoda arbata, raudonas vynas, taip pat svarbu nerūkyti.

Odontologė dėsto, kad savarankiškos dantų balinimo procedūros gali būti žalingos, tačiau ir profesionaliomis paslaugomis nereikia piktnaudžiauti.

„Pakanka kartą per metus atlikti profesionalų dantų balinimą. Visgi dantų balinimo procedūra nerekomenduojama pacientams, priekiniuose dantyse turintiems plombų, kurių neplanuoja keisti, nes jos gali išryškėti, kadangi procedūros metu išbąla dantys, o plombos spalvos nepakeičia", - kalbėjo V. Lozinovienė.

Dantų balinimo procedūra neatliekama ir besilaukiančioms ar maitinančioms moterims, pacientams, nešiojantiems breketus ir vaikams iki 16 metų amžiaus.