Krūties vėžys yra dažniausias onkologinis susirgimas tarp moterų ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Higienos instituto duomenimis, jis užima antrą vietą piktybinių navikų grupėje.

Moterys norinčios išsitirti pagal krūties vėžio prevencinę programą, pirmiausia turi kreiptis į savo šeimos gydytoją. Gavus šeimos gydytojo siuntimą mamografiniam tyrimui atlikti, reikia iš anksto užsiregistruoti mamografijos įrenginį turinčioje sveikatos priežiūros įstaigoje, sudariusioje sutartį su TLK.

Šioje programoje gali dalyvauti moterys nuo 50 iki 69 metų (imtinai). Patikra vykdoma vieną kartą per dvejus metus.

Už programoje numatytas paslaugas privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdraustosioms mokėti nereikia. Už jas sumoka ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis.

Krūties vėžio prevencinė programa
Foto: VLK infografikas

Ligonių kasų duomenimis, ne visos moterys pasinaudoja galimybe pasitikrinti. Klaipėdos ir Tauragės apskrityje, pernai patikrino mažiau nei 47 proc. t. y. iš galėjusių pasitikrinti 33 tūkst. moterų, pasitikrino tik 15,6 tūkst.

Klaipėdos TLK specialistai kviečia skirti daugiau dėmesio šio susirgimo profilaktikai ir reguliariam tikrinimuisi. Tai leidžia anksti aptikti pakitimus ir net 90 proc. moterų pasveiksta.

Nors ši prevencinė programa yra skirta nustatyto amžiaus pacientėms, tačiau jeigu jaučiatės blogai, bet nepatenkate į nustatyto amžiaus grupę, kreipkitės į šeimos gydytoją. Jis atliks būtinus tyrimus, išduos siuntimą konsultuotis pas gydytoją specialistą.

Primenama, kad PSD apsidraudę žmonės, gali nemokamai pasitikrinti sveikatą dalyvaudami penkiose prevencinėse programose: gimdos kaklelio, krūties, prostatos, storosios žarnos, širdies ir kraujagyslių ligų.