Antradienį neseniai Kaune duris atvėrusi kūdikių prekių parduotuvė „Tipi Tapi“ surengė pirmąją būsimoms mamytėms ir tėveliams skirtą popietę, kurios metu akušerė A. Urboniene vedė paskaitą tema „Nėštumas ir gimdymas – kaip pasiruošti svarbiausiajam susitikimui?“. Akušerė aptarė nėštumo bei gimdymo eigą, papasakojo, kokie pokyčiai vyksta moters organizme nėštumo metu bei atkreipė būsimųjų tėvelių dėmesį į būkles, kai vertėtų sunerimti ir nieko nelaukus kreiptis į gydytoją, rašoma pranešime spaudai.

KRAUJAVIMAS

Viena tokių būklių, kai reikėtų nedelsti – kraujavimas. Pamačius bent 1 šaukštą šviežio kraujo, akušerė A. Urbonienė rekomenduoja važiuoti į gimdymo namus, nes, pasak specialistės, nėščioji neturėtų kraujuoti.

VAISIAUS JUDESIŲ NEBUVIMAS

Daugelis moterų skaičiuoja vaisiaus judesius, tačiau reikia nepamiršti, kad vaikelis taip pat miega. Vaikučio miego ciklas trunka 40 minučių, o per valandą turėtumėte jausti bent 4 judesius. Jei judesių jaučiate mažiau, akušerė rekomenduoja išgerti sulčių ar suvalgyti kažką saldaus. Jei vaisiaus judesių nepadaugėjo, jų apskritai nejaučiate ar judesiai dienos metu ar per kelias dienas tolygiai silpnėja, rekomenduojama nedelsiant vykti į gydymo įstaigą.

NUBĖGĘ VAISIAUS VANDENYS

Vaisiaus vandenų nutekėjimas dažnai, tačiau ne visada, reiškia gimdymo pradžią. Įtarūs, kad nubėgo vaisiaus vandenys rekomenduojame vykti į nėščiųjų ar gimdyvių priėmimą, kur specialistai priims tolimesnę jūsų nėštumo priežiūros taktiką. Delsti nederėtų, kadangi ilgas bevandenis laikotarpis didina naujagimo infekcijos riziką.

AUKŠTAS KRAUJO SPAUDIMAS

Aukštas kraujo spaudimas sveikai nėščiajai (daugiau nei 140/90 mmHg) – grėmsinga būklė, kurią galite pajusti net ir neturėdami kraujo spaudimo matavimo aparato. „Jei jaučiate apsunkėjusį kvėpavimą, mirgėjimą akyse, skausmingumą po šonkaulių lanku, tikrai reikėtų vykti į ligoninę“ – teigia specialistė.

NENUMALDOMAS NIEŽULYS

Noras kasytis, iki žaizdelių. dominuoja delnų, padų niežulys. Tokia būklė būdinga nėščiųjų ligai – cholestazei, kuomet padidėja kepenų fermentai. Šiai būklei turi būti taikomas specifinis gydymas.

SKAUSMINGI, BESIKARTOJANTYS GIMDOS SUSITRAUKIMAI

„Jaučiant pilvo kietėjimą, pasikartojantį pulsavimą, tikėtina, jog jums prasidėjo paruošiamieji sąrėmiai ir gimdos kaklelis ėmė trumpėti“, – sako akušerė A. Urbonienė. Sąrėmiai, prasidėjus gimdymui, tampa ritmiški, kartojasi kas 10 minučių, nuo paruošiamųjų sąrėmių pradžios iki gimdymo dar praeis nemažai laiko, tačiau, vis tiek jau rekomenduojama vykti į nėščiųjų ir gimdyvių priėmimą arba gimdymo namus.

Akušerė A. Urbonienė ragino nėščiąsias jokiu būdu nebijoti vykti į ligoninę, kadangi medicinos personalo darbas – rūpintis tiek būsima mamyte, tiek vaikeliu – „geriau visada yra pasitikrinti – tikrai vengiame guldyti į ligoninę, ir, jei viskas gerai, ramiai išleidžiame namo. Visuomet geriau yra pasitikrinti ir mamai ramiau – ir mums daug lengviau suvaldyti dar tik beprasidedančias galimai sudėtingas situacijas“, – pasakoja A. Urbonienė.