Pasak medicinos centro „Northway“ chirurgo Deivido Narmonto, nors šie sveikatos sutrikimai iš pradžių gali atrodyti nereikšmingi ir daugelis pacientų, nejausdami didelio diskomforto, jų gydyti neskuba, laikui bėgant jie gali sukelti varginančius simptomus ar rimtas komplikacijas.

Patyrusio specialisto teigimu, apie 90 proc. pacientų, besikreipiančių dėl išsiskyrusių pilvo raumenų yra nutukimu sergantys vyrai ir gimdžiusios moterys. Moterys dažniausiai kreipiasi dėl estetinių priežasčių, tai yra deformuoto pilvo. Tačiau pilvo raumenų išsiskyrimas ne tik estetinė problema – ši būklė gerokai sumažina pilvo raumenų jėgą ir tvirtumą.

Didelio laipsnio diastazė sukelia varginančius juosmeninės nugaros dalies skausmus, silpnina dubens dugną, lemia netaisyklingą laikyseną. Gimdžiusios moterys neretai susiduria su šlapimo nelaikymu, nuolatiniu vidurių užkietėjimu, lytinio gyvenimo pablogėjimu. Dažnai esant pilvo raumenų išsiskyrimui aptinkamos ir pilvo sienos išvaržos (tokios kaip bambos ir baltosios linijos). Dėl susilpnėjusios pilvo apsaugos ir esant dideliam išsiskyrimui kyla pavojus patirti vidaus organų sužeidimų. Šios problemos neįmanoma pašalinti aktyviai sportuojant ar laikantis dietų, nes pilvo raumenys neatsistato savaime.

Gydytojas sako, kad pacientai, turintys pilvo sienos išvaržą į gydytojus specialistus dažniausiai kreipiasi dėl atsiradusio arba didėjančio gumbo ir patiriamo diskomforto. Ne vieną išgąsdina išvaržos komplikacijas patyręs draugas ar kaimynas. Pasak jo, neturintiems antsvorio pacientams diagnozuoti išvaržą įprastai pakanka apžiūros bei apčiuopos. Esant poreikiui gali būti atliekamas ultragarso (echoskopijos) tyrimas, retais atvejais – kompiuterinė tomografija arba magnetinio rezonanso tomografija.

Diagnozavus pilvo sienos išvaržą, visada rekomenduojamas operacinis gydymas, tačiau dalis pacientų dėl įvairių priežasčių jo atsisako.

Pilvo sienos išvarža

„Nesutvarkyta išvarža yra kaip tiksinti bomba, nes bet kada gali įvykti komplikacija. Dažniausia komplikacija – išvaržos ir joje esančių organų įstrigimas. Ji reikalauja neatidėliotinos chirurginės intervencijos, nes vos per kelias valandas gali išsivystyti įstrigusio organo kraujotakos pakenkimas arba pradėti žūti audiniai. Tokiu atveju reikia pašalinti dalį pažeisto organo, pvz., žarnos, o tai papildomai didina kitų komplikacijų tikimybę“, – apie galimas pasekmes pranešime žiniasklaidai įspėja Deividas Narmontas.

Pilvo raumenų išsiskyrimas vyrams ir gimdžiusioms moterims, specialisto teigimu, gydomas skirtingai. Jei vyras sergantis nutukimu kreipiasi dėl pilvo raumenų išsiskyrimo ir apžiūros metu kartu su šia patologija nerandama pilvo sienos išvaržos, operacija nerekomenduojama. Jei kartu diagnozuojama ir išvarža, rekomenduojamas chirurginis išvaržos ir raumenų išsiskyrimo gydymas. Nesigydant laiku gresia ligos (t.y. išvaržos) pasikartojimas arba naujos susidarymas.

Gimdžiusioms moterims pilvo raumenų išsiskyrimas operuojamas visada, net ir nesant pilvo sienos išvaržos. Operacijų metodika, priklausomai nuo esamų simptomų, taip pat skiriasi. Esant odos pertekliui atliekama atvira abdominoplastikos operacija, kurios metu sutvirtinami išsiskyrę pilvo raumenys, pašalinamas odos ir poodžio perteklius. Esant poreikiui, operacijos metu galima nusiurbti riebalus ar panaikinti esamą išvaržą. Tokias operacijas atlieka plastikos chirurgai. Jeigu odos pertekliaus nėra operaciją atlieka chirurgas endoskopiniu būdu per minimalius pjūvelius, tad po jos faktiškai nelieka randų.

Pasak patyrusio chirurgo, nors įgimtos išvaržos išvengti neįmanoma, apsisaugoti nuo įgytų išvaržų galima stiprinant pilvo preso raumenis, stengiantis nekilnoti per sunkių daiktų, palaikyti normalų kūno svorį, gydyti vidurių užkietėjimą, lėtinį kosulį. „Jei visgi įtariate pilvo sienos išvaržą, svarbiausia – ilgai nelaukti ir pasikonsultuoti dėl gydymo galimybių. Kiekvienas atvejis yra vertinamas chirurgo, todėl pastebėjus deformaciją pilve, reikia nedelsti kreiptis į specialistą, kuris išsiaiškins priežastis ir paskirs optimaliausią gydymą

Laiku diagnozuota liga ir neįstrigusių išvaržų pašalinimas padės išvengti išvaržos įstrigimo“, – baigdamas pokalbį primena Deividas Narmontas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)