Onkologiniams ligoniams po gydymo kurso padedantis fitoterapeutas pasakojo, kad ištiktas insulto negalėjo vaikščioti, kalbėti ir matyti. Pasak jo, medikų ir jo paties didelis įdirbis padėjo pasiekti dabartinius rezultatus – jis, nors iš lėčiau, kalba, gali matyti ir netgi pasiramstydamas lazdele vaikšto.

„Šiuo metu eina klasikinė manęs išsaugojimo tvarka per reabilitacijas ir šiuo metu vaikštau su lazdele, – pasakojo Nacionalinio vėžio instituto (NVI) fitoterapeutas.

– Psichika lyg nepakenkta, viską atpažįstu. Žinios – gal kiek kartais pasikartoti reikėtų, bet irgi nelabai pakenkta. Medicinos galimybės šaunios.“

Foto: Shutterstock

Be to, priduria J. Ruolia, atgauti jėgas padėjo ir jo paties metodai, kuriuos po sunkių ligų rekomenduodavo pacientams – kaip pats sako, Tibeto žolės ir specialus vaisių, uogų, daržovių ir grybo Cordyceps sinsesis fermentuotas mišinys.

„Mano priešas nr. 1 yra kraujospūdis. Mama, tėvas sirgo kraujospūdžio ligomis. Iš vaiko kažko tikėtis irgi neverta – genetinis paveldas“, – prisipažįsta J. Ruolia.

Pasak žinomo fitoterapeuto, susirgus tokia liga kaip, pavyzdžiui, insultas, reikia ir pačiam ligoniui įdėti daug darbo, jei norima pasveikti.

„Jei lauksi gulėdamas, tai bus tuščias reikalas“, – pataria fitoterapeutas.

Po insulto J. Ruoliai buvo fiksuotas vitamino D trūkumas, kurį ilgainiui jis išsprendė, taip pat vartojo B grupės vitaminus, riebalų rūgštis omega-3, omega-6, omega-9.

„Ką aš ir dirbdamas stebėjau, kad riebalų rūgštys labai gerai sutvarko kraujodarą. Bent žuvį valgyti reikėtų“, – sako fitoterapeutas.

Pasak J. Ruolios, jei norime, kad imunitetas susitvarkytų su liga, reikia jį pamaitinti, pavyzdžiui, duoti baltymų.

Reabilitacija
Foto: Shutterstock

„Imunitetą pirmiausia reikia aprūpinti statybinėmis medžiagomis, o tada statyti imuniteto namą, – sakė fitoterapeutas. – Mūsų organizmas juk pats susitvarko, jei yra statybinių medžiagų – baltymų, riebalų, vitaminų, fermentų.“

J. Ruolia juokauja, kad dabar save lygina su prakiurusiu stogu. „Dabar tą stogą reikėtų paremontuoti“, – kalba fitoterapeutas.

Nuo vasario mėnesio jis gulėjo keliose ligoninėse, tarp kurių ir reabilitacinėje, fizines jėgas atgauti padėjo kineziterapeutai, ergoterapeutai, masažuotojai.

„Nesvarbu net kur gulėčiau, svarbu, kad ir pats dirbčiau tikslingai, kryptingai. Taip pat mane saugo ir padeda medikai“, – sako fitoterapeutas.