Rinkimų startą paskelbė LSMU Farmacijos fakultete vykusi konferencija

Priminsime, jog rugsėjo 25 dieną, tai yra Tarptautinės vaistininko dienos proga, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Farmacijos fakultete buvo surengta konferencija „Vaistininkas: jūsų vaistų ekspertas“, kurioje teminius pranešimus skaitė fakulteto dekanė prof. Ramunė Morkūnienė, prodekanas, Farmacinių technologijų instituto vadovas prof. Valdas Jakštas, Vaistų technologijos ir socialinės farmacijos katedros vedėja prof. Jurga Bernatonienė, šios katedros doc. Tauras Mekas ir kiti iškilūs mokslo ir farmacijos sektoriaus darbuotojaim, rašoma pranešime spaudai.

Iškilmingą renginį vainikavo Farmacijos fakulteto Vaistų technologijos ir socialinės farmacijos katedros docentės, žurnalo „Farmacija ir laikas“ vyriausiosios redaktorės Loretos Kubilienės pranešimas, kuriuo ji paskelbė svarbią žinią visiems šalies vaistininkams: prasideda pirmieji Lietuvos vaistininkystės istorijoje geriausio Lietuvos metų vaistininko rinkimai!

Buvo pranešta, kad rinkimai vyks iki gruodžio mėnesio, o geriausieji iš geriausiųjų, tai yra šio konkurso nugalėtojai, bus paskelbti ir apdovanoti šventiniame renginyje, kuris vyks gruodžio 14 dieną Kauno rotušėje.

Vaistininkų apdovanojimai
Foto: Organizacijos nuotr.

Doc. L. Kubilienė akcentavo, jog šiame konkurse bus užtikrinta nepriklausoma, maksimaliai skaidri atranka – pretendentus į platininį, auksinį ir sidabrinį medalius galės siūlyti visi šalies vaistininkai, o geriausiuosius iš pasiūlytų kandidatų dar kartą įvertins Tarptautinė komisija, kurios sudėtyje bus ne tik Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos bei kitų valstybinių institucijų atstovai, bet ir svečiai iš Lenkijos bei Latvijos universitetų, kurie rengia aukščiausios kvalifikacijos vaistininkystės specialistus.

Į finalinį etapą pateko Inga Norkienė (Kaunas), Laima Gedvilienė (Klaipėda) ir Daiva Martinkienė (Šiauliai) iš „Benu vaistinė Lietuva“ vaistinių tinklo.

Taip pat – Kristina Zacharevič (Vilnius), Mantas Erencas (Mažeikiai) ir Liubovė Stolė (Vilnius) iš „Camelia“ vaistinių tinklo.

Nugalėtojais iš „Gintarinės vaistinės“ bei „Norfa vaistinės“ jungtinio tinkle buvo pripažinti Akvilė Judickaitė (Kaunas), Jolita Skinderskienė (Vilnius), Jūratė Rubikienė (Kaunas), Kristina Vaičaitienė (Vilnius), Vilija Mozūraitienė (Šakiai), Deimantė Grambovskė (Rokiškis), Jolita Bespalovienė (Kaunas).

„Eurovaistinei“ finaliniame etape atstovavo Asta Trumpienė (Vilnius), Ignas Popa (Klaipėda) ir Jolita Bespalovienė (Kaunas).

Į finalą taip pat pateko Ramunėlės vaistinės vaistininkai Asta Jarutytė (Kaunas), Žydronė Sabulienė (Kaišiadorys) bei Violeta Guščiuvienė (Elektrėnai).

Iš nepriklausomoms vaistinėms atstovaujančių vaistininkų geriausiai buvo įvertinti Gediminas Kaušinis (Panevėžys, šiuo metu dirba Pasvalio rajono vaistinėje), Žydrūnė Brinevičienė (Marijampolė; įdomu tai, kad bankrutavo šalia įsikūrusios tinklų vaistinės, o Žydrūnės vadovaujama nepriklausoma vaistinė sėkmingai dirba iki šiol) bei Kristina Klusavičiūtė (Alytus).

Vaistininkų apdovanojimai
Foto: Organizacijos nuotr.

„Lietuvos metų vaistininko“ rinkimų nugalėtojų – Sidabrinio, Auksinio ir Platininio ženklelių (kuriuos sukūrė dailininkas, hieraldikos specialistas, Dailės akademijos profesorius Rolandas Rimkūnas, o nukalė juvelyras Audrius Gudišauskas).

Sidabrinis ženklelis ir diplomas tarptautinės komisijos sprendimu skirtas Pasvalio rajone, Pumpėnuose veikiančios nepriklausomos vaistinės vaistininkui Gediminui Kaušiniui. Auksiniu ženkleliu ir diplomu apdovanota „Eurovaistinės“ tinklui atstovaujanti vaistininkė Asta Trumpienė iš Vilniaus, o „Lietuvos metų vaistininko“ titulas kartu su Platininiu ženkleliu ir diplomu buvo skirtas „Gintarinės vaistinės“ vaistininkei, taip pat vilnietei Kristinai Vaičaitienei. Kaip jau minėta, Kristinos laukė dar vienas įspūdingas apdovanojimas – Tarptautinė farmacijos federacija jai dovanojo registraciją į kitų metų rudenį vyksiantį pasaulinį farmacininkų kongresą Abu Dabyje!
Iškilmingame renginyje taip pat buvo pagerbtos ir apdovanotos trys labiausiai nusipelniusios Lietuvos vaistininkės – Eglė Dieninytė iš Kauno „Ąžuolyno“ vaistinės, Almyra Girdenienė iš Šiauliuose veikiančios „Valerijono“ vaistinės ir Kauno klinikų vaistinės vedėja Birutė Varanavičienė.

Apdovanoti ir „Lietuvos vaistininko rinkimų“ partneriai – vaistinių tinklai „Camelia“, „Eurovaistinė“, „Norfos“ vaistinė, „Gintarinė vaistinė“, „Benu vaistinė Lietuva“, „Ramunėlės vaistinė“, farmacijos kompanija „Biocodex“, kompanijos „Litfas“, „Orivas“ ir „Gedeon Richter“.

„Lietuvos metų vaistininko“ rinkimų organizatoriai neabejoja, kad šiemet pirmą kartą Lietuvos vaistininkystės istorijoje surengti geriausių vaistininkų rinkimai taps gražia kasmete tradicija ir dar labiau paskatins vaistininkų bendruomenę susitelkti atsakingam darbui.