Mūsų šalyje šia liga serga per 103 tūkst. žmonių, Europoje – per 15 mln. Prognozuojama, kad iki 2030-ųjų skaičius išaugs 25 proc., jei visoje Europoje nebus imtasi suderintų veiksmų, rašoma pranešime spaudai.

Širdies nepakankamumas gresia 1 iš 5 žmonių, peržengusių keturiasdešimtmetį. Sergant šia liga pasireiškia tokie simptomai, kaip dusulys, kulkšnių tinimas, oro trūkumas, nuovargis. Pastarasis iš pradžių pasireiškia fizinio krūvio metu, o vėliau ir esant ramybės būsenai. Į ligoninę sergantieji dažnai patenka dėl stipraus dusulio, išplitusių kūno patinimų. Po kiekvienos tokios hospitalizacijos širdies ir kitų organų būklė pablogėja, o išgyvenimas trumpėja.

Nors širdies nepakankamumas nėra išgydomas, tačiau daugelio pacientų gyvenimo kokybė gali pagerėti, o numatoma gyvenimo trukmė pailgėti, jei jie bus efektyviai gydomi ir vykdys medikų nurodymus.

Labai dažnai pacientai nesusimąsto, kad jų gydymo efektyvus labai daug priklauso nuo jų pačių pastangų t. y. nuo to, kaip jie maitinsis, koks bus jų fizinis aktyvumas. „Medikamentai, sergant širdies nepakankamumu, atlieka svarbų vaidmenį, tačiau taip pat svarbu ir mityba bei fizinis aktyvumas. Siekdami edukuoti pacientus ir jų artimuosius, nusprendėme jiems organizuoti nemokamą konferenciją „Ar tikrai viską žinai apie širdies nepakankamumą“, kurios metu sergantieji ir jų artimieji daugiau sužinos pagal kokius požymius atpažinti širdies nepakankamumą, kokių tyrimų ir gydymo tikėtis susirgus, kaip artimieji gali padėti sergančiajam, ar Lietuvoje veikia sergančiųjų struktūrizuota priežiūros sistema“, - pasakoja viena iš renginio iniciatorių Tatjana Pirmaitienė, Lietuvos širdies nepakankamumu sergančiųjų asociacijos prezidentė.

Renginyje taip pat dalyvaus į pacientų bei jų artimųjų klausimus atsakys prof. Jelena Čelutkienė, Santariškių klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro gydytoja kardiologė, Europos kardiologų draugijos Širdies nepakankamumo asociacijos valdybos narė; Asta Grigaliūnienė, VUL Santariškių klinikų gydytoja kardiologė; dr. Diana Žaliaduonytė-Pekšienė, LSMU Kauno Klinikų Širdies nepakankamumo sektorius vadovė; doc. Jolanta Laukaitienė, LSMU Kauno klinikų kardiologė.

Konferencijos metu pacientai bus kviečiami pasirašyti širdies nepakankamumo deklaraciją, kurios tikslas – siekti užtikrinti, kad pacientams Lietuvoje būtų prieinamas šiuolaikiškas širdies nepakankamumo gydymas. Taip pat renginio metu nemokamai bus galima įsigyti paciento vadovą „Gyvenimas su širdies nepakankamumu“.

Atvykti į renginį kviečiami tiek pacientai, sergantys širdies nepakankamumu, tiek jų artimieji. Jo metu bus galima betarpiškai pabendrauti su pripažintais šalies širdies nepakankamumo gydymo ekspertais, gauti atsakymus į pacientams rūpimus klausimus. Nemokama konferencija pacientams ir jų šeimos nariams vyks 2017 m. kovo 6 d. nuo 12 val. viešbutyje „Novotel“. Norintys dalyvauti renginyje turi užsiregistruoti e. paštu info@sirdiesnepakankamumas.lt.

Daugiau informacijos apie širdies nepakankamumą - šiame interneto tinklalapyje.