„Mergaitės nuo gimimo nebuvo tylios. Jos bendraudavo su mumis, leisdavo garsus, dėliodavo lūpytės, tarsi norėdamos kažką pasakyti. Žaidžiant mergaitės krykštaudavo, garsu juokdavosi“, – pasakojimą pradėjo mama Agnė, rašoma pranešime spaudai.

Kad dvynukės negirdi, kilo abejonių, kai joms suėjo vieneri metai. Mergaitės neatsiliepdavo kviečiant vardais, o stovint nugara į tėvus nereaguodavo į garsus ir balsus. „Atlikus tyrimus sužinojome, kad dvynės jau gimė be klausos. Sužinojus tai, pradėjome stebėti tarpusavio bendravimą. Išties tik tada ir pastebėjome, kad mes patys kalbėdami su jomis naudodavome gestus.“

Iš pradžių buvo taikyta reabilitacija klausos aparatų pagalba, tačiau kalba ir toliau nesiformulavo, todėl buvo nuspręsta įdėti implantus. Tėvai apie galimą implanto įdėjimo operaciją sužinojo iš Kauno klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos gydytojos dr. Alinos Kuzminienės, kuri, pasak tėvų, apie operaciją viską suprantamai paaiškino.

„Po implantų įdėjimo nepraėjus nei mėnesiui jau matosi teigiami ir geri rezultatai. Mergaitės ištaria savo vardus, sveikinasi, reaguoja į aplinką“, – džiaugiasi operaciją atlikęs Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos gydytojas otochirurgas Giedrius Gylys.

Mažųjų Kauno klinikų pacienčių tėvai antrina gydytojui ir džiaugiasi sėkminga operacijos baigtimi, dėl kurios mergaitės šiandien gali girdėti mamos ir tėčio balsą, klausytis vaikiškų dainelių ir iš naujo mokytis pažinti pasaulį. „Pastebėjome, jog dukros pagaliau pradeda suprasti, pradėjome mokytis kalbėti, klausome muzikos ir šokame pagal ją. Mūsų ir mergaičių gyvenimas pasikeitė kardinaliai, mes drauge su mergaitėmės pažįstame pasaulį iš naujo. Kiekvienas pasiekimas mums be galo svarbus“, – neslėpė gerų emocijų mama.

Dvynukės Gustė ir Smiltė

Kalbėdamas apie operaciją, gydytojas pabrėžė operacijos unikalumą. Nors tokios operacijos nėra retos, tačiau klausos implantai pirmą kartą įdėti identiškoms dvynėms. Pasak gydytojo G. Gylio, net pasaulyje tokių atvejų yra vienetai. „Identiškos dvynės šiuo atveju tikrai identiškos. Labai įdomu stebėti iš chirurginės pusės. Jei vienai mergaitei kraujuoja viena kraujagyslė, tai seseriai ta pati kraujagyslė taip pat kraujuos. Jei vienai rezultatai bus puikus, vadinasi kitai seseriai irgi“, – šypsodamasis pasakoja otochirurgas.

Smiltės ir Gustės tėvai nuoširdžiai dėkoja Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos gydytojui otochirurgui Giedriui Gyliui, kuris atliko operaciją ir grąžino klausą, gydytojai dr. Alinai Kuzminienei, kuri supažindino su opracijos galimybe ir palaikė bei skyriaus seselėms už rūpestį. „Ačiū valstybei, nes jai ne jos parama implantams, mes tikrai neturėtume tiek daug, kiek turime dabar.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)