SAM skaičiavimais, taip būtų sutaupyta beveik 100 tūkst. eurų, nes naujos Pagalbinio apvaisinimo informacinei sistemai sukurti reikėtų apie 90–100 tūkst. eurų, jos palaikymas kasmet kainuotų dar apie 12–15 tūkst. eurų.

Ministro Aurelijaus Verygos teigimu, Vyriausybės programoje įsipareigojome racionaliai naudoti informacinės visuomenės plėtrai skiriamas lėšas ir įgyvendinti tik tuos projektus, kurie kurtų realią pridėtinę vertę. Yra sukurta pakankamai informacinių sistemų, kuriomis galime naudotis, tad kurti dar vieną nėra tikslinga.

Šiuo metu veikia Žmogaus audinių, ląstelių ir organų donorų bei recipientų registras. Kadangi šio registro objektai yra žmogaus audinių, ląstelių ir organų donorai bei recipientai, todėl, pasak sveikatos apsaugos ministro, netikslinga ir neracionalu kurti naują – Pagalbinio apvaisinimo – informacinę sistemą išskirtinai duomenims apie lytinių ląstelių saugojimą, atliktas pagalbinio apvaisinimo procedūras ir kitai su pagalbiniu apvaisinimu susijusiai informacijai. Tam galima naudoti jau esamą Žmogaus audinių, ląstelių ir organų donorų bei recipientų registrą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)